Oprava cyklostezky, chodníku a výsadba aleje na Sukově třídě v Pardubicích začne příští rok na jaře, tedy s ročním zpožděním. „Úřední průtahy celou investici za 5,5 milionu korun zdržely," sdělil starosta prvního pardubického městského obvodu Jaroslav Menšík.

Obvod nechal vykácet javory

Loni v listopadu nechal obvod vykácet javory, které napadla dřevokazná houba. Stav stromů se zhoršoval deset let, větve mohly ohrozit vozidla na silnici i chodce a cyklisty. Nahradí je platany javorolisté.

„Chceme všechno udělat nejdéle do poloviny května. Stromy se musejí sázet v období jara, v létě už je pozdě," řekl Jaroslav Menšík. Aktuálně se v závěru chodníku u kostela svatého Bartoloměje dokončují výkopové práce na přeložkách sítí.

Městský obvod bude moci po zimě navázat stavebními pracemi. Kromě výsadby se musí opravit poničený chodník, který bude z jedné poloviny sloužit cyklistům. Původně mělo stezku od sochy Rudoarmějce po ulici U Stadionu stavět město a výstavbu zahrnout do projektu revitalizace Tyršových sadů.

„Ve stavebním povolení měl být ale vzhledem k cyklostezce zahrnutý také souhlas odboru dopravy, což s projektem obnovy parku nešlo skloubit," sdělil starosta pardubické „jedničky".

Legislativně je prý všechno v pořádku

„Akce se vrátila na obvod, abychom vše zrychlili, aby do toho úřední šiml nemusel zasahovat. Je na ni vydané stavební povolení, legislativně je vše v pořádku. Opravy chodníků a stezek máme za sebou, máme s tím zkušenosti," uzavřel Jaroslav Menšík.