„Všichni příchozí budou moci zapsat do Knihy přání své blahopřání Zemi k svátku a zároveň slíbit, co vše udělají pro její i naše dobro," sdělila Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu a zároveň pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnými silami pak návštěvníci vytvoří umělecké dílo. „Loňský plastický obraz planety Země doplní model na téma Voda a příroda. Na jednoduché konstrukci vznikne plastický model dvou krajin, jimiž protéká řeka. Jedna polovina bude znázorňovat znečištěnou krajinu a druhá čistou, bohatou na život. Model budou opět vymalovávat a dotvářet všichni účastníci akce," poznamenala Jolana Štěpánková, předsedkyně Koalice nevládek Pardubicka a ředitelka sdružení Apolenka – hiporehabilitace.

Ochutnejte regionální dobroty!

Představí se také žáci mateřských a základních škol se svým tanečním uměním a žáci pardubické školy Svítání s muzikoterapeutickým vystoupením.
Návštěvníci tu navíc budou moci ochutnat dobroty od regionálních výrobců.

Na náměstí bude umístěn speciální červený kontejner pardubické Oblastní charity, do něhož může každý přinést nepotřebné oblečení, které charita věnuje potřebným rodinám na Pardubicku.