Přesto chce Dopravní podnik města Pardubic (DPMP) příznivcům městské hromadné dopravy dopřát možnost připomenout si většinu typů vozidel, která během 70 let provozoval. "Připravili jsme jízdy historickými vozidly, která budeme od července do konce září nasazovat do provozu na vybraných linkách každou druhou neděli. V některých případech i celý víkend," uvedla mluvčí DPMP Jitka Malinská.

První speciální víkend připadá na 5. a 6. července a poslední na 27. a 28. září. Vozidla budou na jednotlivé víkendy nasazována postupně podle období, kdy se poprvé objevila v provozu v Pardubicích. Podrobnější přehled typů vozidel a termínů bude oznámen v polovině června. ,,Před každým víkendem budeme průběžně zveřejňovat informace o tom, proč jsme vybrali daný typ vozidla a proč se objeví na té konkrétní trase," dodala Malinská.

Postupně podnik využije všechna svá vozidla i techniku Pardubického spolku historie železniční dopravy. V tuto chvíli se ještě jedná o zapůjčení dalších typů vozidel, která mají vazbu na MHD v Pardubicích. V případě, že bude díky rozvolňování opatření v průběhu léta povoleno konání některé z kulturních akcí v Pardubicích, mohou se během nich uskutečnit další jízdy historických vozidel.