„Označili jím vše, co jim přišlo pod ruce. Značku zanechali na zaparkovaných vozidlech, kontejneru, vchodových dveřích, fasádě domu i na mobilní toaletě. Jejich aktivity si ale všimla žena, která vše nahlásila strážníkům včetně detailního popisu,“ uvedla mluvčí strážníků Lucie Klementová. Hlídka oba chlapce velmi rychle našla.

Most v Rosicích nad Labem čeká velká prohlídka
Most v Rosicích čeká prohlídka. Jeho stav byl ohodnocen třetím nejhorším stupněm

Že se asi nechovali úplně příkladně, si očividně uvědomili - před strážníky se totiž schovávali v keřích a pak ještě zapírali a tvrdili, že oni s tím nemají nic společného. Usvědčily je ale jejich kraťasy, zamazané od stejně zeleného odstínu, jakým bylo okolí označkováno. 

„V tu chvíli zkusili ještě jednu výmluvu, a to, že je posprejovali tři starší kluci, kteří ale z místa hned utekli. Nezbývalo nic jiného, než chlapce dovést k balkonu oznamovatelky, která je bezpečně poznala. Až tam došlo na slzy i přiznání. Protože je sprejerství protiprávním jednáním, strážníci na místo zavolali rodiče chlapců i Policii ČR, která si celou událost převzala k dalšímu šetření,“ uzavřela Klementová.

Mohlo by vás zajímat: Dominanta pardubického nádraží září novotou, nahlédněte dovnitř

Zdroj: Správa železnic