Policejní manévry

Poslední vzájemný fotbalový zápas proti sobě oba týmy sehrály v Hradci Králové a vše bylo v naprostém pořádku. Nutno dodat, že především proto, že se oba tábory k sobě dostaly až na stadionu, a to na vzdálenost celé šířky hřiště, ale také díky důkladnému oddělení trasy pochodu fanoušků pořádkovou policií. Stejný úkol policisty čeká právě dnes v Pardubicích.

Velmi rizikový duel

„Jsme připraveni zajistit ve městě dodržování veřejného pořádku. Bezpečnostní opatření plánujeme v úzké spolupráci s městskou policií a fotbalovým klubem tak, aby nastalo co nejméně krizových situací. Dnešní utkání v Pardubicích je však hodnoceno jako vysoce rizikové. Proto se návštěvníci musí připravit na tomu přiměřená opatření," říká mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová.

Tím hlavním bude pro fanoušky nutnost při vstupu prokázat svou totožnost a nechat se vyfotografovat.

Zároveň budou sektory příznivců sledovány kamerovým systémem.

Každý, kdo se na stadionu bude dopouštět protiprávního jednání, tak musí logicky počítat i s následky…

Doprovod bude

Policie neponechá náhodě ani dění mimo stadion. Zástup královéhradeckých fanoušků doprovodí z pardubického hlavního nádraží tam i zpět policejní těžkooděnci. Dohled budou mít i ve vlaku. 

Na co si dát dnes večer pozor?

Fotbalové derby Pardubice Hradec Králové se uskuteční dnes, tedy ve středu 4. června 2014, s časem výkopu v 18 hodin. Konat se bude na stadionu Pod Vinicí.

Ceny vstupenek: Utkání provázejí nákladná bezpečnostní opatření. Proto došlo k úpravě cen vstupenek. Na hlavní tribunu budou stát 100 korun, do ostatních sektorů 80 korun. Děti do 15 let, ženy a důchodci budou (vyjma vstupu na hlavní tribunu) platit 50 korun. Majitelů permanentních vstupenek na zápasy FK Pardubice se pohyb cen pochopitelně netýká.

Vstupenky jen na jména: Na základě požadavku Policie ČR se vstupenky na utkání budou prodávat na konkrétní jména. To znamená, že při prodeji vstupenek je nutné nahlásit jméno, příjmení a datum narození každého majitele vstupenek. Bez těchto údajů nebude vstupenka prodejná.

Občanské průkazy s sebou: Na utkání je nutné mít s sebou občanský průkaz. Je to nutná podmínka, kterou požaduje Policie ČR. Bez platného občanského průkazu Policie ČR nevpustí nikoho do prostor stadionu!