„Každý se tu mohl nejen dobře pobavit, ale též seznámit s řadou aktivit týkajících se pracovního i rekreačního využití lesa – a to jak zvířat, tak i rostlin,“ řekla za pořadatele Marta Drahošová.

Diváci tu měli možnost například nahlédnout pod poličku těm, pro které se práce v lese stala nejen povoláním, ale také celoživotním posláním.

Dřevorubci i koně

Divácky atraktivní byla například soutěž v těžkém tahu koní či adrenalinové dřevorubecké klání v práci se sekerou i motorovou pilou.

Na Dni lesa se představila rovněž spousta známých tváří včetně herců Václava Upíra Krejčího či Zdeňka Podhůrského, který zahrál se svou hudební skupinou Underhill.

„Chtělo by to víc takových akcí, jako byla tato. Líbí se mi, že souměstí Pardubice a Hradec Králové má znamenité zázemí pod tou skálou, kde sice nehučí řeky proud, ale když se to povede, tak národní shromáždění,“ vtipkoval jeden z moderátorů Václav Souček.

„Kunětická hora byla přímo ideálním výběrem místa. Jen bych si být na místě organizátorů příště vzpomněl na Čapkovu knížku o tom, jak pejsek s kočičkou pekli dort. Těch aktivit tu bylo tolik, že se mnohdy překrývala jedna s druhou,“ sdělil Václav Souček, který pravidelně konferuje koncerty královéhradecké recesistické partičky Lokálka.

„Ta tu měla původně být také, ale dostavily se choroby stáří, a tak nás musela zastoupit kapela Nový paka. Navzdory tomu, že její texty jsou mírně erotické a vhodné spíše na Playboy party, tak snad posluchače pobavila,“ doufal moderátor Dne lesa. „Bylo úžasné, že se tu objevil i frajer mezi frajery, který ale nefrajeří. Tím byl Josef Zimovčák na svém obrovském jízdním kole,“ řekl Václav Souček.

Běh na 127 metrů

Průvodcem Veřejného běhu proti kouření a pro zdraví byl Martin Hrdinka. „Myslím, že tato akce splnila svůj účel. Do běhu se přihlásilo přes 200 dětí a dospělých. Víc už jich ani být nemohlo, protože nám došly odměny,“ usmíval se známý moderátor. „I když šlo jen o symbolický běh na trase 127 metrů, tak to zas nebyla taková legrace,“ upozornil Martin Hrdinka, jehož překvapilo, jaký zájem vzbudila možnost podrobit se zdravotnímu vyšetření v řádech několika tisíc korun. „Bylo vidět, že lidi zdraví zajímá a když to tu měli na rozdíl od návštěvy lékaře zadarmo a ještě bez front v čekárně, tak toho určitě rádi využili,“ poznamenal a dodal, že spojení s Dnem lesa se mu velmi zamlouvalo. „Je to určitě lepší, než kdyby se měl někdo nechat jen někde na náměstí vyšetřit. Navíc tu byli většinou jiní lidé než ti, kteří běžně chodí k doktorovi,“ uzavřel.