„Dozorčí rada si nechala doplnit podklady od představenstva klubu a její jednání bude pokračovatv pondělí, kdy by mělo padnout zásadní rozhodnutí,“ vysvětlil primátor Pardubic a člen dozorčí rady Martin Charvát (ANO).

Cenná značka

O zásadním rozhodnutí mluví také další člen dozorčí rady Ondřej Hlaváč, kterého nominovali Pardubáci.

„Zatím nechci spekulovat. Myslím ale, že by se na řešení měli shodnout všichni členové, kteří v dozorčí radě zastupují město Pardubice. Domnívám se, že to nebude jako na jednání zastupitelstva, kde je budoucnost hokeje politickou otázkou. Dynamo je cenná značka a nám musí jít především o zájmy klubu,“ nechal se slyšet Hlaváč.

Podle opozičního zastupitele Františka Brendla musí dozorčí rada předložit zastupitelstvu analýzu situace v hokejovém klubu do 14 dnů od posledního zastupitelstva, které se konalo ve čtvrtek 25. dubna. „Za plnění tohoto usnesení zodpovídá pan primátor. Jednání dozorčí rady se zatím muselo odložit, protože pánové z vedení klubu nebyli připravení odpovídat na položené otázky,“ sdělil Brendl.

Hokejový klub před několika dny zveřejnil první změny v kádru pro příští sezonu. Fanoušky tato zpráva poněkud vyděsila, jelikož klub zatím nepředstavil žádnou posilu, pouze sdělil, kteří hokejisté Dynamo opouští.

„Základ kádru máme smluvně potvrzený, nyní pracujeme na dalších příchodech. Platí, že chceme do A týmu zabudovávat naše odchovance, počítáme s tím že řada juniorů se zapojí do přípravy,“ poznamenal generální manažer Dynama Dušan Salfický s tím, že první posily budou ohlášeny v nejbližší době.

O hráčském kádru se mluvilo i na jednání dozorčí rady. „Vedení klubu nás ujistilo, že jedná o příchodech několika hokejistů, padla i nějaká jména. Vedení koná, není to pro ně samozřejmě snadné, když nevědí, co bude,“ konstatoval Hlaváč.

O odvolání Salfického a obchodního manažera Ondřeje Šebka se část pardubických politiků pokoušela už během právě skončené sezony, kdy Dynamo zachraňovalo extraligu až v baráži. Nyní jednání o setrvání současného vedení přichází v kritické fázi, kdy se skládá soupiska pro další extraligový ročník. „Se změnami by se otálet nemělo. Vyzývám všechny členy dozorčí rady k odpovědnému a přitom nebojácnému řešení,“ uvedl radní Vít Ulrych.