„Přiznal, že je zodpovědný za smrt poslední pacientky ze seznamu a pokusu o vraždu toho předposledního,“ řekl včera Zelenka starší. Na ostatních 15 případů nejsou podle něj důkazy.

Jenže Zelenka se loni krátce po zatčení k vraždám přiznal. Deník má k dispozici jeho výpověď k některým případům, které Zelenkovi přitěžují. Píše například, že pacientovi podal heparin, protože chtěl vidět, jak to na něj bude účinkovat.

„To je tak podrobná výpověď a popis jednotlivých událostí, že je musel z něčeho číst, nikoli o nich spontánně vypovídat,“ tvrdí Zelenka starší.

Zelenkův otec očekává ten nejvyšší trest. Bohuslav Zelenka svého syna nezatratil. Snaží se mu pomoci, jak jen to jde. Očekává ale, že za své činy ponese jeho syn odpovědnost, která může skončit doživotním vězením.

Syn Bohuslava Zelenky v jediném svém prohlášení o výsleších a svém zatčení napsal:

„Není možné, abych si po šesti měsících pamatoval, který pacient ležel na kterém lůžku a v kolik hodin a v jakém množství jsem heparin podal a kdo kdy zemřel. Při jednom z výslechů mi dali modré desky s obsahem propouštěcích zpráv a nařídili mi, ať podle těchto zpráv napíši, komu jsem ještě podal heparin a jaké léky. Před příchodem obhájce tyto desky zakryli hadrem a předstírali, že jsem si na všechno vzpomněl sám.“

Zelenkův obhájce Jan Herout navíc neuspěl se stížností, že soudní znalec z oboru zdravotnictví Josef Pleskot, jenž zkoumal poškozené pacienty, měl být u toho, když Zelenku měli policisté při prvním výslechu inzultovat.

„Starší prošedivělý policista se mnou odešel do koupelny, kde mi pomohl zaprat šatstvo od krve. Po návratu do kanceláře mi dali papír, ať napíši, komu jsem heparin podal. Byl jsem v takovém stresu, že si nepamatuji, co jsem tam napsal,“ svěřil se Zelenka.


Podrobnou zpověď Petra Zelenky si můžete exkluzivně přečíst na následující internetové adrese:hradecky.denik.cz/cerna_kronika/zelenka20070615.html