První, třináctikilometrový úsek budované dálnice D35 z Opatovic nad Labem do Časů na Pardubicku bude zprovozněn 15. prosince. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic. Druhá část dálnice z Časů do Ostrova před Vysokým Mýtem až nejdříve na konci příštího roku, už ale první úsek do Časů by mohl částečně ulevit Hradci i Pardubicím od tranzitní dopravy směřující na Moravu. Podívejte se na aktuální videa z obou nyní budovaných etap D35.

První, třináctikilometrový úsek dálnice z Opatovic do Časů se otevře podle původních předpokladů již letos v prosinci a práce zde finišují.

Podívejte se ve videu na stav prací na úseku D35 z Opatovic do Časů:

| Video: Youtube

"Na stavbě úseku D35 Opatovice – Časy probíhají závěrečné práce. Na nejdelším mostě stavby – estakádě přes Labe - byly právě dokončeny statické zátěžové zkoušky, při kterých byly jednotlivé jízdní pruhy střídavě zatěžovány vozidly o celkové váze 350 tun. Zkoušky, které provedl Kloknerův ústav ČVUT v Praze podle aktuálních výsledků proběhly úspěšně," uvedlo ŘSD na svých stránkách.

Zároveň v těchto dnech probíhá pokládka asfaltových vrstev. "Na km 13,900 – 16,250 jsme použili speciální asfaltovou směs se sníženou hlučností, což řidiči určitě ocení," dodalo ŘSD.

Více jsme o stavbě D35 mezi Opatovicemi a Časy a o zpožděné výstavbě navazujícího úseku do Ostrova před Vysokým Mýtem psali zde:

Stavbaři pokračují i v terénních úpravách a ve výsadbě zeleně. Celkově má být na zmíněných 13 kilometrech vysazeno přes 2 000 stromů a 80 000 keřů. V souvislosti se zprovozněním úseku D35 Opatovice – Časy ŘSD chystá vybudování světelného signalizačního zařízení v Sezemicích a Časech a také úpravu vodorovného a svislého značení v Horních Ředicích. 

"V srpnu byly zprovozněny nadjezdy mezi Borkem a Bukovinou nad Labem a mezi u Chotčí a Dolními Ředicemi. Na trase stále probíhá pokládka konstrukčních a asfaltových vrstev či instalace protihlukových stěn. Ke zprovoznění stavby dojde 15. 12. 2021," informovalo ŘSD.