U 42letého muže z Chrudimska se následně nákaza potvrdila. Jeho stav se poté začal zhoršovat a i přes podání remdesiviru po převozu do pražské Nemocnice Na Bulovce zemřel.

Informaci jako první přinesl server iDnes.cz, podle něhož muže poslala do nemocnice obvodní lékařka s podezřením na nákazu koronavirem.

Personál pardubické nemocnice ale muže neošetřil, neudělal mu ani test na covid-19, ale poslal ho do nemocnice v Čáslavi, která nemá infekční oddělení. „Praktický lékař muži doporučil, aby šel do nemocnice s podezřením na koronavirus. Muž byl ale testovaný až v Čáslavi. Nevíme přesně, co se v Pardubicích odehrálo, a proč byl muž poslán jinam,“ řekla tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová.

Ilustrační foto
Oprava nádraží? Výluky klepou na dveře

Nemocnice se zabývala akutními pacienty

Tisková mluvčí pardubické nemocnice tento postup omluvila tím, že lékaři se zabývali akutními pacienty a nabídla muži, že může počkat v čekárně nebo odjet do jiné nemocnice. Muž tedy odjel do Čáslavi, kde mu byl udělán test na koronavirus s pozitivním výsledkem.

"Přišlo nám zvláštní, že ho z Pardubic poslali do Čáslavi, kde nemají ani infekční oddělení," dodala Šalamunová.

Kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu muže mu nemocnice druhý den zajistila lék remdesivir, další den byl převezen do Nemocnice Na Bulovce, kde zemřel.

Nové logo Dynama.
Nové logo Dynama má symbolizovat letící puk a koňskou hřívu

Středočeští hygienici nařídili testování personálu čáslavské nemocnice, který s mužem přišel do kontaktu. "Byť měly sestřičky ochranné pomůcky a riziko přenosu je minimální, musely být otestovány kvůli dalším pacientům, s nimiž přicházejí do styku. Naštěstí nikdo z nich nebyl pozitivní," informovala Šalamunová.