„Dopojování inženýrských sítí je u stavby takového rozsahu v centru Pardubic je vždycky hodně problematické. Lidé se s ním těžko smiřují, někteří jsou dokonce schopní při záboru místa i přelézt plot,“ prozradil stavby〜vedoucí Paláce Pardubice.

Síly schází všude

„Momentálně se na stavbě pohybuje denně kolem 60 až 100 lidí,“ sdělil Petr Prudil, který se musí potýkat se současnou bolístkou českého stavebnictví.

"Manuálně pracující lidé schází všude, tedy i nám. Kromě toho, že jich je nedostatek, bohužel upadá jejich kvalita,“ posteskl si stavbyvedoucí. „Na trhu práce citelně chybí česká kvalifikovaná pracovní síla. Ani pro Slováky a Ukrajince už dnes nejsme na práci tak atraktivní zemí jako dříve,“ uvedl stavbyvedoucí Paláce Pardubice, jenž prý zatím nepociťoval žádné vážnější problémy s nedostatkem stavebního materiálu.

„Je to i tím, že jsme stále ještě v hrubé stavbě. Potíže byly snad jedině s obrovským kolísáním cen železa, ale ty nás rozhodně nijak nezabrzdily,“ nechal se slyšet Petr Prudil.

„Firmy, s nimiž spolupracujeme, nás ujišťují, že zatím mají stavebního materiálu dostatek. Pouze u tepelných izolací víme, že tuto sezonu s nimi jsou problémy,“ informoval náš Deník stavbyvedoucí Paláce Pardubice, z něhož by se mělo stát nákupní a zábavní centrum o celkové ploše více než 18 tisíc metrů čtverečných.

Víc než miliarda!

„Z každého místa by mělo být na vidět na všechny obchody. Nejvyšší bod stavby se bude nacházet u vstupu. Má dosahovat 26,5 metru. Multikino by mělo být vysoké 22 metrů,“ upřesnil Petr Prudil.

„V této chvíli je dokončena téměř z padesáti procent hrubá stavba,“ podotkla za investora Paláce Pardubice, izraelskou společnost AFI EUROPE, Pavlína Šulcová.

Podle posledních informací by měl být projekt za téměř 1,2 miliardy korun dokončen na podzim příštího roku. „Stavba by měla být hotová v říjnu 2008. Jsme rádi, že nám zatím přeje i počasí,“ dodal Prudil.