Palírny v kraji potvrzují, že zahrádkáři mají o hruškovice, slivovice, jabkovice či třešňovice zájem. "Nemůžeme se si stěžovat, všeho je dost. Ovoce v našem regionu dozrávalo o dva týdny dřív," řekla Petra Grubnerová z Pěstitelské palírny Grubner v Chrudimi.

Letos se především vydaří hruškovice, které bylo předloni nedostatek. Mezi pěstiteli je právě o tento destilát největší zájem, přestože slivovice má stále výsadní právo, kvůli jemnější chuti však řada pěstitelů dává přednost hruškovici, řekl majitel Pálenice Lubná u Poličky na Svitavsku Zdeněk Jelínek.

"Už bereme rané hrušky, jsou kvalitní, je pěkně a rychle dozrávají. Také švestek bude, zdá se, dost. Jablek bude naopak méně," dodal Jaroslav Kutílek z Pěstilelské palírny Jaroslav Kutílek z Třemošnice na Chrudimsku. Úroda se však může lišit podle regionu, vysvětlil.

"Jablka se nám letos zatím moc nelíbí, mají méně šťávy a jsou kyselejší," řekla Grubnerová.

Většina palíren v kraji přijímá i kvas, který si pěstitelé sami zhotoví. Berou ho však ve větším množství, minimálně 150 litrů, také musí být kvalitní.

"Kvalitou destilátu si děláme jméno. Kvas umí dělat na Moravě, v Čechách málokdo. Většinou to jsou Moraváci žijící v Čechách. Většina lidí si raději přiveze ovoce. Nestalo se mi, že by si někdo chtěl dělat hruškový kvas sám, musí se stále hlídat, aby nezkysl," řekl Kutílek.

Pokud si pěstitelé přivezou vlastní kvas, cena za zhotovený destilát se však liší jen mírně nebo vůbec. Palírny obvykle letos nezdražily, některé za litr 50 procentní pálenky podražily zhruba o pět korun.

Za litr 50 procentní pálenky lidé zaplatí mezi 110 až 140 korunami. Patrně nejlevnější bude Palírna Biskupice na Svitavsku. Zde vydají zákazníci za litr destilátu 110 korun, a to i v případě, že si přivezou vlastní kvas. Pokud si pěstitelé přivezou vlastní kvas, zaplatí stejnou částku také v Palírně Lubná u Poličky na Svitavsku. O 20 korun více zaplatí, dodají-li ovoce. Na Chrudimsku si účtuje Pěstitelská palírna Jaroslav Kutílek a Pěstitelská palírna Grubner za litr pálenky 140 korun.

Podle zákona si smí nechat jedna domácnost vypálit maximálně 30 litrů stoprocentní pálenky. Na zhotovení litru padesátiprocentní pálenky potřebují firmy zhruba 15 kilogramů hrušek, 12 kilogramů švestek a 13 kilogramů jablek. Množství je však orientační a liší se každoročně podle kvality úrody, uvedli zástupci palíren.