„Jde o trilogii, která zachycuje 20 let života rodiny scénáristy Petra Jarchovského a předchází oblíbeným Pelíškům. Druhý díl, který se jmenuje Dezertér, bude k vidění na podzim. Třetí pokračování, pojmenované Nápadník, by mělo mít premiéru v listopadu,“ konstatovala PR manažerka projektu Gábina Vágner.

Diváci však měli možnost seznámit se nejen se samotným filmem, ale také s týmem, který na něm pracuje. Do letního kina totiž přijely dvě mladé herečky. „Jde o sestry, které si zahrály stejnou postavu – Jiřinku, což byla na plátně dcera zahradníka Miloše Pecky a jeho ženy Emilie, tedy Davida Novotného a Lenky Krobotové,“ poznamenala Gábina Vágner. 

Podle sedmileté Johanky Suché prý natáčení vůbec nebylo těžké, naopak to byla legrace ve volných chvílích došlo i na hry. „David Novotný je správný taťka a Lenka Krobotová zase fajn mamka, všichni ze štábu na nás byli hodní. Ani pan režisér nás nezlobil,“ vzpomněla si s úsměvem mladá herečka. 

Se svou starší sestrou Barborou Suchou se Johanka při natáčení potkala jen v jediný den. „Oba díly, v nichž účinkujeme, se natáčely zvlášť. A stejně jsme tam měly každá jiné kamarády,“ vysvětlila desetiletá Barbora, která účinkuje spíše v divadle, ale občas chodí i na filmové castingy.    Lada Součková