Tématem další diskuse pod názvem Čaj o páté bude woke culture v USA. Dozvíte se, co v Americe znamená, že je někdo woke a jakou roli hrají témata týkající se rasových a sexuálních menšin a jejich postavení v americké společnosti v prezidentských volbách v USA? V úterý 9. dubna budou o těchto tématech debatovat amerikanistka z Metropolitní univerzity Praha Kateřina Březinová, někdejší poradce premiéra publicista a překladatel Roman Joch a expert z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice Michal Kleprlík. Akce začíná v 17 hodin v bistru Laborka v kampusu univerzity a vstup je zdarma.

Projekci a diskusi s legendárním fotografem Bohdanem Holomíčkem mohou zájemci navštívit v úterý 16. dubna. Bohdan Holomíček se dlouhodobě věnuje dokumentární fotografii, za kterou získal od Asociace profesionálních fotografů ČR v roce 2018 ocenění Osobnost české fotografie. Je například autorem svazku Album Václav, kdy své Havlovské pásmo fotografoval celých sedmatřicet let. Akci organizuje univerzitní studentský spolek Fotoklub UPCE 16. dubna od 18 hodin v učebně B2 v budově Dopravní fakulty Jana Pernera v univerzitním kampusu.

Pardubické letiště přivítalo novou linku. Z Pardubic začala létat pravidelná linka do Španělska.
Pardubické letiště zahájilo letní sezonu. První cestující odletěli do Španělska

Ve stejný den se odehraje i další zajímavá studentská akce UPCE CON pro Japonsko, která představí veřejnosti japonskou kulturu. UPCE CON nabídne 16. dubna v Machoňově pasáži od 14 do 21 hodin zábavnou formou informace. Zájemci poznají umělce tvořící výrobky s asijskou tématikou a cosplayery, kteří si vyrábí kostýmy podle svých oblíbených postav z japonských komiksů a animované tvorby - manga či anime. Návštěvníci si budou také moci vyzkoušet malbu některých motivů na výrobky.

Vlajkový pochod studentů, takzvaný flag parade, projde centrem Pardubic ve středu 17. dubna. Zahraniční studenti Univerzity Pardubice se v něm spojili se studenty hostujícími na Univerzitě Hradec Králové. Směs vlajek a různých kultur představí jednotlivé země. Pochod odstartuje v 17 hodin v kampusu univerzity a projde přes zdymadlo na Pernštýnské náměstí a třídu Míru až do Tyršových sadů, kde studenti připravili doprovodný program. V něm uspořádají kvíz o Evropě a České republice nebo nabídnou tzv. Stezku příběhů z cest a International evening s představením jednotlivých zemí.

Na konci dubna, konkrétně 29. 4., pokračuje cyklus Čaj o páté. V aule univerzity se uskuteční beseda se známým influencerem a lékařem Markem Dvořákem, který populární formou na sociálních sítích propaguje práci záchranářů.

Urgentní lékař a letecký záchranář Marek Dvořák sdílí na sociálních sítích zkušenosti a poskytuje rady, jak se chovat v krizových situacích. Popisuje případy ze své praxe, informuje veřejnost o správných postupech poskytování první pomoci
Záchranář Marek Dvořák: Jsem influencer z donucení. Nebojte se vytočit číslo 155

Vysokoškoláci uspořádají také Pardubický karaoke večer, na kterém se 24. dubna sejdou studenti a veřejnost v pardubickém klubu Žlutý pes.