Mnozí řidiči z Pardubicka jsou zvyklí sledovat facebookovou skupinu Pardubické dopravní zpravodajství, kde si navzájem sdílejí, co se děje na silnicích v okolí. Co chvíli se tam objeví upozornění, aby si ostatní dali pozor na nějakou nebezpečnou díru. Uživatel s přezdívkou Zany Z. toto upozornění však pojal originálně. Vyzval totiž ostatní členy skupiny, aby díry, které autem vymetli, pojmenovali.

VÝZVA DENÍKU: POSÍLEJTE NÁM FOTKY S POPISY NEJVĚTŠÍCH VÝMOLŮ na email
lada.souckova@denik.cz

„Zdravím všechny a vítám vás u nové soutěže pro celou rodinu ‚Dej jméno své díře, kterou jsi trefil‘,“ napsal do skupiny a následně se hned podělil o svůj „úlovek“, kterému přiřadil jméno. „Seznamte se, tohle je můj Lojza – lehce kopnutý ráfek, geometrie bude asi také v háji. Leží schovaný v zatáčce při výjezdu z ulice Legionářské (hlavní směr HK) na nadjezd do Rosic,“ popsal Zany.

Netrvalo to dlouho a ostatní členové začali příspěvek komentovat. Mimo jiné Zanyho upozornili, že Lojza už škodit nebude. „RIP Lojza. Dneska byl zalit asfaltem,“ uvedl uživatel Martin. Ukázalo se ale, že s Lojzou se zvládlo seznámit více řidičů. „Tak to jsem ráda, že jsem Lojzu ještě stihla,“ smála se Monika. „Lojzu jsme přejeli včera, tak jsme moc rádi, že zhebnul. Nadával jsem jako špaček,“ přidal se řidič Erik.

Hluboké výmoly, zničené pneumatiky a rozbitá auta čekající na krajnici na odtah. Takový obrázek nabízí „pětatřicítka“ mezi Vysokým Mýtem a Moravskou Třebovou od konce ledna. Do věci se už kvůli laxnosti ŘSD vložila Policie ČR.
Zima dala silnicím zabrat: kde se již výmoly opravují, kde to je v plánu

Pardubáci pojmenovávají díry na silnicích. Vymetli Lojzu i Bedřicha. Foto: FB/Pardubické dopravní zpravodajstvíPardubáci pojmenovávají díry na silnicích. Vymetli Lojzu i Bedřicha. Foto: FB/Pardubické dopravní zpravodajstvíZdroj: Deník/Lada SoučkováI další šoféři přidávali své zážitky z rozbitých silnic, a tak začala přibývat i jména. Dvě sousedící díry v lokalitě U Trojice si od uživatele Davida vysloužily jméno Pat a Mat. „Ze Sezemic do Veské je to taky samý ‚Bedříšek‘, zatím úspěšně kličkuju,“ prohlásila Gabriela.

Lidé upozornili také na díru na kruhovém objezdu u obchodního domu u nádraží, která na řidiče číhá už několik let. „Tu bych pojmenoval Kája. Protože Kája, i když už odešel, je věčný,“ rozhodl Michal.

Někteří uživatelé se ale shodli na tom, že pojmenovat všechny nebezpečné díry je nemožné. „Tolik jmen není, aby pokryly všechny díry v Pardubicích,“ konstatovala uživatelka Iva. Trefnou poznámku přidala také Eva, když napsala: „Kdybych měla pojmenovat všechny díry kterým se nejde vyhnout, tak by to bylo jak Holky z naší školky.“