Rozšířit léčebné možnosti české nemocnice v keňském Itibo. To je hlavní cíl, který si nyní dal koordinátor projektu nadace Adra, pardubický zdravotník Aleš Bárta. Ten v Africe dokázal vybudovat za velmi krátkou dobu ambulanci, chirurgický sál, porodnici a zubní ordinaci. Zařízení, které slouží spádově pro zhruba 60.000 obyvatel, se zaměřuje především na porodnictví, léčení tropických a infekčních chorob, úrazů a jiných onemocnění. „Nyní dostavujeme novou lůžkovou budovu s operačním sálem a intenzivní péčí,“ konstatoval Aleš Bárta.

Pokud chcete tomuto chvályhodnému projektu pomoct, můžete se zapojit do veřejné sbírky, která je prezentována na akcích Multikulturního týdne v Pardubicích a nyní též v prostorách AFI Paláce.

„Podporu projektu mohou zájemci vyjádřit také prostřednictvím DMS zprávy ve tvaru DMS KENA na telefonní číslo 87777, které je platné pro všechny mobilní operátory. Cena této DMS zprávy je 30 korun, přičemž jako příjemci obdržíme 27 korun. Další možností je zaslat finanční prostředky na náš účet číslo 85358/0300, variabilní symbol 151,“ poznamenal koordinátor projektu nadace Adra.

Více informací o něm včetně fotografií najdete na webu www.kena.websnadno.cz nebo na adrese www.adra.cz.