Krajské město bylo v sobotu prvním místem, kde se letos uskutečnil Běh pro život, jehož posláním je pomoc opuštěným dětem.

Dvě stě tisíc opuštěným dětem!

Díky obyvatelům Pardubic a okolí se podařilo vybrat skvělých 201 873 Kč. Přibližně čtyřkilometrovou trasu charitativního běhu, nad jehož konáním převzali záštitu primátorka města Štěpánka Fraňková a člen rady Pardubického kraje Jiří Brýdl, zdolalo 1 410 účastníků.
„Děkujeme všem účastníkům, kteří neváhali a přišli v Pardubicích podpořit dobrou věc. Máme ohromnou radost, že lidem není lhostejný osud opuštěných dětí. Věříme, že se nám i díky Pardubákům společnými silami podaří naplnit cíl letošního ročníku Běhu pro život – vybrat čtyři miliony korun na podporu pěstounské péče," řekla Deníku manažerka Nadačního fondu Tesco Hana Svobodová a dodala, že v Pardubickém kraji dnes žije v ústavních zařízeních více než 300 dětí, které by mohly být v pěstounské rodině. Všichni, kteří dnes běželi, tak právě těmto dětem dali šanci v takovéto rodině žít.

Součástí programu byl v Pardubicích i koncert kapely Marimba, která účastníkům zahrála krátce po doběhnutí do cíle. Již před startem si ale mohly děti zadovádět na maxitrampolíně, na horolezecké stěně a dalších atrakcích v rámci bohatého doprovodného programu. Každý zaregistrovaný běžec navíc obdržel startovní číslo, originální tričko Běhu pro život, občerstvení a medaili v cíli.
Letošní, v pořadí již pátý ročník Běhu pro život se stejně jako loni koná v celkem sedmi městech České republiky. Následně se 12. května akce přesouvá do Českých Budějovic a poté do dalších měst republiky. Celý projekt pak vyvrcholí 23. června v Praze.

Projekt vyvrcholí 
v červnu v Praze

Organizátorem Běhu pro život je Nadační fond Tesco, který veškeré vybrané peníze věnuje na proškolení pěstounů a na finanční podporu pěstounské péče pro padesát dětí. Partnerem projektu je Asociace náhradních rodin České republiky.
Běh pro život také letos zaštiťují patroni z řad známých osobností, tentokrát to jsouherci Hana Čížková a Pavel Liška.