Pardubickým sportovcům začne ještě do Vánoc sloužit nová hala pro sálové sporty. „Bude to nafukovací hala s celoročním provozem. Hřiště s umělým povrchem má regulérní rozměry pro futsal, házenou i florbal a bude zde i malá tribuna pro diváky,“ konstatoval Michal Koláček, náměstek pardubického primátora a současně předseda správní rady Nadace pro rozvoj města Pardubic, která stavbu haly financuje.
V Pardubicích podobná hala už dávno chybí. „Je první tohoto typu v našem městě a my jejím vybudováním alespoň malinko splácíme dluh pardubickým sportovcům,“ prohlásil Michal Koláček.

„Nafukovací hala bude stát v sousedství basketbalové haly na Dukle a nebude sloužit pouze sportovním oddílům, ale také školám a vůbec široké veřejnosti,“ sdělila Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů pardubické radnice.

„Pronájem bude levnější, než je ve zděných halách. Přijde na 500 korun za hodinu, v méně frekventovaných časech, například dopoledne, na 250 korun za hodinu. Bude si ji moci pronajmout prakticky jakákoli skupina sportovců,“ podotkla Nataša Hradní.

Stavba, která má být dokončena během prosince, přijde zhruba na deset milionů korun. Postupně by se město mělo dočkat dalších dvou hal.
„Druhá nafukovací má být postavena v rámci integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) Na Olšinkách, další, zděná hala, je součástí projektu Dašická a bude postavena v sousedství sportovního gymnázia,“ pravila pracovnice oddělení vnějších vztahů pardubické radnice.