„Tento úsek je charakteristický tím, že řidiče často svádí k rychlejší jízdě, což s sebou samozřejmě přináší větší riziko pro cyklisty. Tím, že zde bude v obou směrech části ulice Průmyslová vybudován vyhrazený jízdný pruh, zajistíme cyklistům větší bezpečnost a zároveň propojíme městskou část Pardubičky s Černou za Bory,“ podotkl primátor Martin Charvát s tím, že v místě chybí i propojení pro chodce.

Nový chodník propojí stávající cestu, která končí u okružní křižovatky u Foxconnu s chodníkem u zastávky v ulici Průmyslová. Práce, které vyjdou na zhruba 3,6 milionu korun odstartují příští týden.

Na frekventované ulici 17. listopadu dochází k nebezpečným situacím, ohrožení jsou zejména chodci a cyklisté. Město tam plánuje dopravní změny. Vzniknou ostrůvky a cyklopruhy, ubydou parkovací místa.
FOTO: Místo parkování cyklostezka? Řidiči se bouří i kvůli ostrůvkům

Cyklostezek plánuje město ale více, vybuduje je na nábřeží Václava Havla nebo v Hradecké a Vodárenské ulici. Další propojí Dražkovice a Mikulovice. Cyklodopravu chce město ještě více rozvíjet. Na odboru hlavního architekta proto přibyl pracovník, který se věnuje cyklodopravě.

„Naším cílem nyní je vytvořit koncepci cyklodopravy, která bude zahrnovat nejen jakousi inventuru již hotových projektů, ale také mapu cyklistické infrastruktury, abychom měli přehled, kde nám cyklostezky chybí a které lokality jsou pro město k vybudování nových cyklostezek prioritní,“ popsal náměstek primátora Petr Kvaš.