Veřejnou lednici, která má zabránit plýtvání potravinami, by mohly mít i Pardubice. Lidé tam nosí jídlo, které již sami nepotřebují, někomu jinému se ale může hodit.

„V jiných městech to funguje a myslím si, že by to mohlo oslovit lidi i u nás. Někdy se stane, že nakoupíme víc jídla, než jsme schopni zkonzumovat. Sdílená lednice je jednoduchou cestou, jak ho poslat dál,“ konstatoval radní Vít Ulrych, který návrh na jednání městské rady prosazoval.

Veřejné lednice mají pomoci neplýtvat jídlem a stmelovat komunitu. „Na radě města byla zmíněna obava, že pro bezdomovce děláme dost a ještě jim připravíme lednici. Není to pro bezdomovce, ale i pro řadu dalších lidí,“ upozornil radní.

Neskončí v koši

Do lednice dávají lidé jídlo, které již nezvládnou zkonzumovat. Místo toho, aby skončilo v odpadkovém koši, poslouží někomu dalšímu. „Nejde přesně říct, kdo tam jídlo nosí a kdo si jej bere. Někdy to jsou dvě oddělené skupiny, jindy tam někdo něco donese a něco jiného si vezme,“ řekla Tereza Navrátilová, jedna z iniciátorek veřejných lednic v Brně, kde funguje lednice rok a půl.

Všichni, kdo lednici využívají, by se měli řídit pravidly, která jsou na ní napsaná. Mezi nimi je například to, že jídlo musí být zdravotně nezávadné. U hotových jídel by neměla chybět informace o složení, alergenech a datu výroby. „Potraviny, které se v lednici objevují, jsou opravdu různorodé, od vařených jídel přes pečivo, ovoce, zeleninu až po potraviny, které někdo třeba jen načal a nejspíš zjistil, že mu nevyhovují, a tak je poslal dál do světa místo toho, aby je vyhodil. Už jsem tam ale viděla i těsto na vánoční cukroví nebo dort,“ vyjmenovala iniciátorka.

 Na to, zda je lednice čistá, dohlížejí pracovníci kavárny, u níž se nachází, občas stav mrazničky zkontrolují také samotní iniciátoři. „Mohli bychom oslovit nějakou neziskovou organizaci, která by si to vzala pod sebe. Město by na to přispělo, není to drahý projekt,“ navrhl Ulrych.

Otrávené potraviny

Nápad prezentoval i na svém facebookovém profilu, kde se setkal s různorodými reakcemi. „Kdyby byla lednice na pro mě dostupném místě, využívala bych ji minimálně pro odložení potravin například před tím, než jedu na dovolenou a doma mi zbylo nějaké jídlo,“ napsala Aneta Hermannová.

Jiní komentující vyjádřili obavu z dodržování hygieny a z toho, že potraviny by mohly být otrávené.