Běh pro život organizuje Nadační fond Tesco pod záštitou primátorky Štěpánky Fraňkové a jeho cílem je vybrat tři a půl milionu korun. Právě tato částka je třeba na zajištění domácí péče pro sto šedesát onkologicky nemocných dětí po dobu dvou let. Pardubický běh odstartuje v sobotu 14. května v patnáct hodin a jeho téměř čtyřkilometrová trasa povede z Pernštýnského náměstí přes historické jádro města.

Na start

V loňském roce se akce zúčastnilo více než tisíc Pardubičanů, kteří přispěli do sbírky startovným nebo koupí tkaniček či jiných předmětů částkou 120 510 Kč. „Pomáhat potřebným a zejména dětem by měl každý, kdo tu možnost má. Běh pro život chce zajistit domácí péči onkologicky nemocným dětem na celé dva roky, proto jsem se rozhodla podpořit běh v Pardubicích. Věřím, že touha pomoci onkologicky nemocným dětem přiměje Pardubičáky letos obléct startovní čísla a vyběhnout pro život,“ vyzývá i k letošní účasti obyvatele Pardubic a okolí Alice Bendová.

Pro zdraví

Cílem projektu je kromě jiného také podpora zdravého životního stylu. Trasy jsou, včetně pardubické, navrženy tak, aby je zvládl opravdu každý třeba s malými dětmi nebo kočárkem – není nutné běžet, ale zúčastnit se. Pardubická trasa začíná na Pernštýnském náměstí, povede pod zámkem a pokračuje podél Sukovy třídy. Následně účastníci oběhnou ČEZ Arenu a ocitnou se tak v krásném zámeckém parku. Odtud se ulicí Pod Zámkem dostanou zpět do historického centra. Trasa pokračuje ulicemi Na Třísle a Jahnova. Do cíle na Pernštýnském náměstí se běžci dostanou Zelenou bránou.

Již od půl druhé odpoledne bude pro zájemce připraven bohatý doprovodný program. Na děti čeká maxitrampolína, skákací hrad, horolezecká stěna a další atrakce, o půl čtvrté pak začne koncert kapely Bůhví. Samotný závod bude odstartován v patnáct hodin. Každý zaregistrovaný běžec obdrží originální tričko Běhu pro život, startovní číslo, malý dárek a v cíli zaslouženou medaili.

Celý výtěžek Běhu pro život bude věnován na nákup pomůcek nezbytných pro zajištění domácí péče, školy na dálku, ošetřujícího personálu a spotřebního zdravotnického materiálu.

(op)