Parkování automobilů bude poblíž závodiště možné na dvou plochách s celkovou kapacitou až 2500 automobilů, a to na letišti a také na uzavřeném úseku silnice I/37 mezi Dražkovicemi a kruhovým objezdem u závodiště. Vjezd na toto parkoviště bude jednosměrný, a to od Dražkovic.

„Oproti loňskému roku opět máme k dispozici parkování na této komunikaci. Prosíme řidiče, aby tohoto prostoru využívali a dopravu rozvolnili do více směrů,“ doplnil ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller. Parkoviště budou otevřena od 8 do 19 hodin. Cena celodenního parkovného je 200 Kč za automobil. Řidiči, kteří situaci v Pardubicích dobře neznají, se mohou s plánem příjezdu na parkovací plochy seznámit na webu závodiště www.zavodistepardubice.cz.

Novinkou letošního roku, která může mnohé návštěvníky nemile překvapit, je uzavření sídliště Dukla. "Od 7 do 17 hodin se promění v uzavřenou zónu. Zákaz vjezdu bude pro všechny mimo obyvatel území platit téměř na celém sídlišti Dukla," upozornil tiskový mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora. Značka „Zákaz vjezdu“ doplněná dodatkovou tabulkou „Mimo dopravní obsluhu“ má ulevit obyvatelům sídliště od aut. Řešením může být záchytné parkoviště v bývalých kasárnách TGM na Zborovském náměstí, kde celodenní stání přijde na 5 korun.

Pořadatelé divákům doporučují využít k dopravě na závodiště nejen auta, ale i vlakové spoje, nebo posílené spoje městské hromadné dopravy. Zastávku MHD „Závodiště“ obsluhují linky č. 8, 88, 14, 15, 24 a 29. Od vstupní brány do areálu závodiště je vzdálena cca sedm minut chůze. České dráhy vypravují v neděli zvláštní posilový vlak na trati Praha, hlavní nádraží – Pardubice, Závodiště a zpět. Vlak má kapacitu 600 osob a obslouží také stanice Praha Libeň, Kolín, Přelouč, Pardubice - hl. nádraží, Pardubice – Rosice n. Labem. Odjezd vlaku   R 10451 z Prahy, hl. nádraží v 8:41 hodin (příjezd k závodišti 10:27); odjezd vlaku z Pardubice, Závodiště v 17:30 hodin. Železniční stanice je od hlavní brány závodiště vzdálena 3 minuty chůze.