Pomoci od Pardubického kraje se dočkají oblastní spolky Českého červeného kříže (ČČK) v Pardubicích, Ústí nad Orlicí, Svitavách a Chrudimi. Zastupitelé schválili poskytnutí finanční podpory na dubnovém jednání rady a žádosti schválil v plné výši.

„Oblastní spolky ČČK z Pardubic, Ústí nad Orlicí, Svitav a Chrudimi dostanou podle žádosti každý 35 tisíc korun z rozpočtu kraje na své aktivity. Dohromady to dělá 140 tisíc a jsme připraveni pomáhat i do budoucna,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Má vlastní hranice s celnicí, měnu, státní symboly i jazyk.
Stát ve státě. Království perníku má své hranice, celnici, státní symboly, měnu

Společné projekty se týkají dárcovství krve, ale i humanitární pomoci a dalších sociálních a zdravotních témat.

„Již od roku 2004 přispíváme na činnost ČČK v jeho regionálních pobočkách. Asi nejvýznamnějším projektem, který si veřejnost může se spolkem spojit, je dárcovství krve. Na letošní rok se chystají například i školení první pomoci,“ sdělila náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

Český červený kříž působí zejména v oblasti humanitární, sociální a zdravotní. Jednou z hlavních činností Českého červeného kříže je již od roku 1961 rozvoj a oceňování bezpříspěvkového dárcovství krve a morální oceňování mnohonásobných bezpříspěvkových dárců krve.

Soutěž Cyklopecky nabízí patnáct cyklotras v Pardubickém kraji.
Cyklopecky ukazují krásy Pardubic i celého kraje. Nový ročník odstartoval

„Český červený kříž oceňuje bezpříspěvkové dárce krve řadou vyznamenání, počínaje Krůpějí krve na 1. odběr až po Plaketu ČČK Dar krve - dar života za 250 odběrů. Jednotlivé Oblastní spolky ČČK připravují pro dárce slavností předávání ocenění za 10 až 80 bezpříspěvkových odběrů. Jednou ročně naše oblastní sdružení oceňuje dárce krve za 120 odběrů z celého regionu,“ dodal František Hanák, ředitel Oblastního spolku ČČK Pardubice.

Mohlo by vás zajímat: Policejní kontroly řidičů skončily bez ztráty kytičky. Nenadýchal nikdo

Zdroj: Policie ČR