Stadion s parametry pro první fotbalovou ligu by mohl vzniknout na místě chátrající fotbalového stánku v centru Pardubic.

Pardubičtí radní si nechali zpracovat studii na okolí Letního stadionu.

A plány to nejsou nijak skromné. Kromě stadionu by se mělo změnit i nábřeží Labe, v okolí stadionu by pak měla vyrůst hned tři tréninková hřiště, malý hotel a parkovací dům.

„V první etapě by se měla přestavět hlavní tribuna. Celkem by na stadionu mělo být 4800 míst k sezení. Architekt svůj projekt konzultoval s vedením FAČR a stadion by měl prvoligové parametry," uvedla náměstkyně primátora Pardubic Helena Dvořáčková.
Revitalizace fotbalového stadionu a jeho okolí by měla přijít na 300 milionů.

Místo pro kino

Hned vedle stadionu by mělo vzniknout pro fotbalisty tréninkové hřiště. Další dvě hřiště by se pak mohla nacházet na volném prostranství po zbouraných objektech jatek a haly ČSTV. Tato dvě hřiště by pak mohla po domluvě se správcem využívat i veřejnost. Počítá se tam rovněž s dětským hřištěm a místem pro promítání letního kina.

„Studie řeší také podobu nábřeží. Zde by měla vést cyklostezka, široký bulvár a měly by tam být přístupy k vodě," vysvětlila náměstkyně.

Poblíž parkoviště za Tipsport arenou by pak měl stát malý hotel, který by mohl sloužit třeba pro ubytování sportovních oddílů, a parkovací dům.

„Celkově by tak v centru města mohlo vzniknout zhruba 500 nových parkovacích míst," nechal se slyšet primátor Pardubic Martin Charvát.

Kam s kurty?

Podoba areálu byla prý konzultována také s vedením fotbalového klubu a do studie se tak promítly požadavky fotbalistů. Studie naopak asi nepotěší příznivce tenisu – s kurty se totiž v tomto prostoru nepočítá. Podle primátora se ovšem už pro tenisové kurty hledají nové prostory.

Materiál, který mají nyní radní k dispozici, nejprve poputuje do všech komisí a poté musí rekonstrukci okolí Letního stadionu schválit zastupitelstvo. Nicméně politici věří, že už v příštím roce by se mohlo uskutečnit výběrové řízení na autora projektové dokumentace. S komentováním dalších termínů je už vedení města opatrné.

„Nechtěla bych se pouštět do bližších prognóz," sdělila Helena Dvořáčková.