Pardubická radnice začne připravovat výstavbu dvou místních komunikací, které by měly odlehčit dopravě, ještě než vzniknou obchvaty města.

Jedna propojka by měla spojit ulici S. K. Neumanna s Kyjevskou ulicí a druhá silnice křižovatku U Trojice s nadjezdem u Srnojed. Informovala o tom náměstkyně pardubického primátora Helena Dvořáčková z hnutí ANO.

Stavbu obchvatů ovlivnit nemohou

„Stavbu obchvatů nedokážeme ovlivnit, můžeme jen říkat oblíbené věty, že budeme na jejich výstavbu tlačit. Máme alternativu, která dokáže vyřešit nejpalčivější místa v dopravě," řekla náměstkyně.

Po silnici do Srnojed by mohla jezdit jen osobní auta, přes most se nákladní vozy nedostanou. V minulosti obě cesty existovaly, nyní jsou zničené nebo je překryla pole. Město bude muset některé pozemky vykoupit.
„Dokážeme tím například vyřešit přetíženost sídlišť v Čívicích, Svítkově a Rosicích, řidiči tudy jezdí, aby nemuseli přes nadjezd u Parama," dodala Helena Dvořáčková.

Propojky by měly stát asi 15 milionů

Radnice si v letošním rozpočtu vyčlenila položku na přípravu projektů. Na výstavbu místních komunikací nejspíš nebudou vhodné dotace a radnice je bude muset postavit z vlastních zdrojů.
„První propojka na Srnojedy se vejde do 15 milionů korun, ta druhá směrem ke Kyjevské ulici bude stát zhruba totéž," uzavřela náměstkyně primátora.