Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubice chtějí propojit cyklostezky ve městě do ucelené sítě

Pardubice - Krajské město chce propojit cyklostezky do ucelené sítě. Podle akčního plánu rozvoje cyklistické dopravy, který schválila rada města, by do konce roku 2015 mělo vzniknout 21 kilometrů nových cest pro cyklisty a šest nových lávek přes pardubické řeky. Otázkou zůstává, z čeho by Pardubice, kterým se nedostává peněz, výstavbu zaplatily.

11.10.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/David Taneček

Cyklostezky odnikud nikam?

„V současné době řada cyklistických stezek vede odnikud nikam. Když vyrazím na kole, tak vždycky musím někde vjet ze stezky na silnici. Chtěli bychom proto stávající stezky propojit do logického celku,” uvedl náměstek primátorky Martin Bílek (Sdružení pro Pardubice).

Padesát kilometrů stezek pro kolaře

Pardubice dnes patří mezi českými městy k nejvstřícnějším pro cyklisty. Ve městě existuje přibližně 50 kilometrů stezek a komunikací uzpůsobených pro cyklisty. Podle Vojtěcha Jirsy, jednoho z autorů studie z odboru hlavního architekta města, je nejdůležitější zpřístupnění parku Na Špici, navazujících nábřeží řeky Labe, bezpečné propojení Dubiny a Polabin a zvýšení bezpečí a komfortu cyklistů na hlavních městských osách.

Koncepce počítá také s výstavbou lávek přes vodní toky, z nichž čtyři by měly překlenout Labe, jedna Chrudimku a ta nejmenší Haldu. Kromě toho počítá materiál i s úpravou stávajících dopravních řešení. Například v ulicích 17. listopadu a Jana Palacha by se měl počet parkovacích míst zmenšit zhruba na polovinu, zbývající prostor by se přerozdělil ve prospěch cyklistů.

Uskutečnění všech plánů na rozšíření sítě cest pro cyklisty by stálo odhadem 115 milio᠆nů korun bez DPH. Přestože by se stavělo po etapách, město bude podle náměstka primátorky Jiřího Rozinka (ČSSD) na takovou investici obtížně hledat peníze.

Na kole z Pardubic až do Hradce?

Pardubice a nedaleký Hradec Králové také nedávno oživily společný projekt cyklostezky, která by v budoucnu propojila tato obě krajská města. Výstavba cesty označované jako „Stezka mechu a perníku” by měla podle našich informací stát přibližně 100 milionů korun.

(zr, čtk)

11.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Ilustrační foto

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení