Doprava v Pardubicích by se měla zjednodušit. Město připravuje propojení dvou frekventovaných dopravních tahů – Hlaváčovy ulice a třídy 17. listopadu.

Propojení těchto silnic by mělo ulevit dopravě v centru města a napomoci plynulosti provozu. Stavět by se mohlo během příštího roku.
Na tiskové konferenci o tom informovala primátorka Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice).

Město by mělo odkoupit pozemek

„Rada doporučila zastupitelstvu schválit odkoupení pozemku, kde by propojka vznikla. Je to plocha parkoviště mezi Hlaváčovou ulicí a třídou 17. listopadu. Majitel za ni požaduje 19,5 milionu korun. Platba by měla být rozdělena do tří let," konstatovala Štěpánka Fraňková.
Pokud zastupitelstvo záměr rady podpoří, mohlo by se začít stavět v roce 2013. Město má v návrhu rozpočtu připravenou první splátku za pozemky i osm milionů korun na stavbu. Přesnou cenu ale určí až výběrové řízení.

Město již v minulosti o stavbě propojení uvažovalo, svůj záměr projednalo s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR a nechalo si vytvořit studii. Nová spojka nezabere celou plochu, kterou se město chystá odkoupit. Na zbylém pozemku by mohlo vzniknout parkoviště nebo parkovací dům, který by tam mohl postavit soukromý investor.