Pardubická radnice chce více motivovat návštěvníky, které do města perníku lákají velké víkendové akce, k delšímu pobytu.

„Se zakoupením vstupenky například na Oblaka fest či výstavu Koně v akci, získají zvýhodněné vstupné do pardubického zámku, na Zelenou bránu či do Aquacentra," konstatovala Nataša Hradní z tiskového úseku Magistrátu města Pardubic.

Napomoct k rozvoji cestovního ruchu

„Chceme tímto způsobem napomoci k rozvoji cestovního ruchu," prohlásil náměstek pardubického primátora Jakub Rychtecký, do jehož gesce spadá i rozvoj cestovního ruchu. „Město během roku finančně podporuje akce, které lákají tisíce a desetitisíce návštěvníků. Je naprosto logické, že chceme každého, kdo přijede do Pardubic za konkrétní událostí motivovat k tomu, aby nezůstával pouze v areálu, kde se akce koná, ale vydal se víc poznat Pardubice a jejich centrum. Aby se zde návštěvníci zdrželi, navštívili zajímavá místa, zastavili se někde třeba na oběd a poznali, že Pardubice jsou krásné město, do něhož se stojí za to i vracet. Proto letos přicházíme s touto novinkou," vysvětlil Jakub Rychtecký.

Jako slevový poukaz na vstupné do tří pardubických atraktivit mohou návštěvníci poprvé využít vstupenek na Oblaka fest, který se koná 12. a 13. června. Další takovou akcí bude 20. a 21. června Fresh Festival, pak 5. a 6. září mezinárodní výstava Koně v akci a 2. až 4. října Retroměstečko.

„Sleva bude platit vždy v den konání akce," upřesnila pro Deník Nataša Hradní.

„Letošní rok lze považovat za pilotní. Uvidíme, kolik lidí slevy využije a jaké reálné dopady to bude mít v návštěvnosti dalších pardubických turistických cílů," vyjádřil se náměstek primátora.

Slevu nabízejí samotné instituce. Akci podle Jakuba Rychteckého vnímají pozitivně, protože snad přiláká návštěvníky, kteří by k nim jinak nepřišli. Slevy budou různého charakteru, například jedno vstupné v plné výši, druhé zdarma nebo částečné snížení ceny.
„Tato akce cílí na pardubické obyvatele i návštěvníky Pardubic odjinud," poznamenal Jakub Rychtecký.

Pardubický kraj 
na chvostu žebříčku

Pardubický kraj končí v žebříčku turistického ruchu, který monitoruje počty nocujících turistů, obvykle na posledním místě.