Sportovní park v Pardubicích vloni v létě úspěšně navázal na Olympijský park Pardubice 2016. Během devíti dnů ho navštívilo přes sto tisíc lidí.

Sportovní park 2018 bude koncipován podobně jako ten loňský, kdy si děti i dospělí mohli v parku Na Špici vyzkoušet až šedesátku různých sportů, a to na šestnácti stálých a sedmi variabilních stanovištích, která provozovaly sportovní kluby z Pardubicka. Desítky klubů byly osloveny i letos. „Na stálých i variabilních stanovištích všechny zapojené kluby stejně jako v letech předchozích prostřídáme a nabídneme jim možnost se prezentovat a nalákat děti do svých řad,“ uvedl manažer projektu Pavel Stara.

Sportovní park, který se letos uskuteční od 11. do 19. srpna, doplní i řada kulturních akcí. Kromě velkého zahajovacího koncertu pro celou rodinu, se v parku každý všední den představí lokální kapely. Na programu jsou také autogramiády, exhibice i masové běhy.

Systém hracích karet, které držitelům zajistí vstup na sportoviště, zůstane zachován. Za splnění určitého počtu stanovišť budou sportovci odměněni diplomem, či medailí. „Oslovili jsme školy a školky zřizované městem a nabídli pro jejich žáky hrací karty za dotovanou cenu 30 korun,“ uvedl Pavel Stara. Běžná cena hrací karty byla vloni 80 korun.

Město si nechalo zaregistrovat ochrannou známku na značku Sportovní park Pardubice a poskytne licenci k jejímu užívání a dotaci realizátorovi projektu. Manažerem projektu tak zůstává i pro další období právě Pavel Stara se společností Deep vision.

Město park podpoří dotací ve výši 1,2 milionu korun. „Nad rámec této částky i letos počítáme s vypsáním tematického grantu ve výši 500 tisíc korun na podporu sportovních klubů, tělovýchovných jednot a dalších subjektů, které se do projektu zapojí,“ uvedl náměstek primátora Jakub Rychtecký. Peníze by měly klubům pomoci uhradit náklady spojené s provozováním stanoviště v parku.

Částkou 500 tisíc korun na akci přispěje také Pardubický kraj. „Doufám, že i díky sportovnímu parku vzroste mezi dětmi zájem o sport, ať už kterýkoliv,“ řekl hejtman Martin Netolický.

První festivalový víkend nabídne také festival Friends fest, druhý víkend pak Festival vůní, chutí a řemesel. „Návštěvníky čekají také Pardubice na bruslích a dva běhy - Gladiátor City Run a Barvám neutečeš. V nabídce bude i kvalifikační dostih na Velkou pardubickou na závodišti,“ vybrala z doprovodného programu srpnového sportovního parku Alexandra Tušlová z tiskového úseku pardubického magistrátu.