Na obnovu lesa na sídlišti Dukla město Pardubice vynaloží 20 milionů korun. Z velké části pokryjí náklady evropské dotace. Mají tam vzniknout nová hřiště, in-line stezky nebo venkovní posilovna. Informoval o tom náměstek končící pardubické primátorky Jiří Rozinek (ČSSD).

„Chystáme úpravu cestního systému, úpravu mlatových a asfaltových cestiček. Měly by přibýt herní prvky pro děti, venkovní posilovna, in-line dráhy nebo multifunkční hřiště s bezpečným povrchem," řekl Jiří Rozinek. Město chce čerpat dotace z Integrovaného programu rozvoje města (IPRM) – sídliště Dukla a Višňovka, což jsou projekty s přispěním evropských peněz. V nejbližší době by mělo zadat projektovou dokumentaci.

„V IPRM nám zbylo 1,2 milionu korun. Některá města nevyčerpala příslušné evropské prostředky z Integrovaného operačního programu, proto jsme požádali o navýšení rozpočtu o 16 milionů korun a předpokládáme, že nám to bude schváleno," nechal se slyšet Jiří Rozinek, který věří, že maximální náklady na revitalizaci lesa budou 20 milionů korun.