Míst a tras, kam se mohou vydat cyklisté je v kraji nepočítaně. Kdo má rád naplánované výlety a soutěž k tomu, ten se může zapojit do akce Cyklopecky. Ve hře je horské kolo 29´´ Kellys Spider 50. Dále mohou soutěžící vyhrát pobyty ve východních Čechách, dárkové předměty, vstupenky a vouchery.

I v letošním ročníku mohou soutěžící sbírat razítka do klasické razítkovací karty, kterou si vyzvednou na razítkovacích místech, nebo v informačních centrech Pardubického kraje. Další možností je načítat QR kódy na svou elektronickou hrací kartu.

Videoklip s názvem Someone You Loved Short Film vznikal v Pardubicích.
V Pardubicích vznikl originální klip, který podporuje lásku a partnerský život

Stačí se zaregistrovat na webových stránkách www.cyklopecky.info a poté jen snímat QR kódy na razítkovacích místech. Pokud soutěžící sbírají razítka na klasickou kartu a razítkovací místo je zavřené, mohou opsat do své hrací karty unikátní kód umístěný pod QR kódem.

„Soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2024 nabízí tradičně 15 cyklotras v Pardubickém kraji, avšak některými přesahuje i do kraje Královéhradeckého. Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s oblastními managementy turistických oblastí připravila trasy procházející nádhernou přírodou, okolím ikonických hradů, zámků a dalších zajímavostí Pardubického kraje. Soutěžící si mohou vybrat trasu dle náročnosti a destinace, kam chtějí zavítat. Vydat se mohou nenáročnou trasou ‚Za zvířátky okolo Býště‘ nebo náročnější ‚Za rozmanitostí hor a podhůří‘ vedoucí přes hřebeny Orlických hor,“ uvedl Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za majetek, sport a cestovní ruch.

Východočeské divadlo Pardubice nastudovalo hru Ödöna von Horvátha Don Juan se vrací z války. V režii Martina Františáka se v hlavní roli představí Jan Musil. Hru divadlo poprvé uvede v sobotu 4. května.
Premiéra v Pardubicích: Don Juan se v divadle vydává hledat svou první lásku

Zajímavostí je, že jedna trasa vede jen po Pardubicích, přesto na ní cyklisté urazí více než dvacet kilometrů. Další zavede výletníky například do hřebčína v Kladrubech nad Labem nebo na zámek v Cholticích.