Od čtvrtka 6. června do soboty 8. června se na letní scéně na rondelu hradu Kunětická hora uskuteční poslední reprízy muzikálu Pekařova žena. Inscenaci pro Východočeské divadlo v Pardubicích objevil a přeložil režisér Petr Gazdík.

„Muzikál Pekařova žena je milou komediální sondou do běžného života lidí na francouzském venkově. Námět vychází z velmi ceněného francouzského filmu režiséra Marcela Pagnola, hudba je z pera Stephena Schwartze, světového skladatele velkých muzikálových titulů jako například Wicked, Pippin či Godspell,“ řekl režisér Gazdík. Premiéra Pekařovy ženy se uskutečnila před dvěma lety v Městském divadle v Pardubicích, po roce divadlo uvedlo i její plenérovou verzi v amfiteátru na Kunětické hoře.

Míša podstoupila v USA genovou terapii.
Míša z Pardubicka má za sebou genovou terapii. Trpí AADC jako Martínek

S Pekařovou ženou se diváci tento týden naposledy přenesou do malebné Provence, kde se obyčejní venkované snaží zachránit manželství nového pekaře a nepřijít tak o svůj čerstvý chléb. Hlavní role stárnoucího pekaře Castagneta a jeho mladičké ženy Genevieve, která podlehne kouzlu místního svůdce, ztvárňují Tomáš Lněnička a Eliška Jechová.

„Pekařova žena je jednou z mých nejoblíbenějších inscenací. Krásný muzikál se šťastným koncem. Stýskat se mi po ní bude moc! Doufám, že se s Petrem Gazdíkem ještě někdy potkám při další spolupráci,“ prozradil před derniérou Tomáš Lněnička.

FOTO: Muzikál Pekařova žena

Největším hitem na Kunětické hoře se již stala teprve chystaná novinka pardubického divadla - komediální pohádka S čerty nejsou žerty. Všechny plenérové reprízy jsou již vyprodané, na představení zbývá maximálně jedno, dvě místa. V režii Petra Novotného diváci uvidí Štěpána Pospíšila, hostujícího Jiřího Hábu, Petru Janečkovou, Ladislava Špinera a další. Premiéry pohádky se konají o víkendu 22. a 23. června.