Už na květnovém zastupitelstvu primátor Jan Nadrchal (ANO) současný vývoj předpovídal, když uvedl, že poté, co Petr Dědek přišel s další žádostí o uhrazení finanční ztráty Dynama, je potřeba s druhým akcionářem vyvolat jednání. Výsledkem je to, že město schválilo návrh na prodej svých akcií a s tím spojené jednání o další spolupráci s Petrem Dědkem.

Zastupitel Karel Haas (ODS) podal návrh, aby z původního usnesení vypadlo slovní spojení „všech akcií“. Tím by se městu otevřela cesta nechat si takzvanou zlatou akcii, kdy by stále mělo přehled o dění v klubu. Několik zastupitelů tuto cestu v diskuzi podpořilo. Někteří však viděli i negativa.

„Byl bych pro prodat všechny akcie. My máme především vytvořit podmínky pro úspěšné fungování klubu ve městě. Bez ohledu na to, kdo bude třeba v budoucnu Dynamo vlastnit,“ řekl František Brendl (Společně pro Pardubice).

„Vztah města ke klubu je dlouhodobě pozitivní. Zajišťovací mechanismy budou jen stěžovat pozici města,“ uvedl Martin Slezák (TOP 09).

Spolupráci s Petrem Dědkem pak shrnul Jiří Lejhanec (Společně pro Pardubice). „Obrazně řečeno jsme vstupovali do manželství s někým, kdo ale nyní s námi v manželství být nechce. Držet si tedy akcii u někoho, kdo námi opovrhuje nemá smysl. Dám za příklad rozpad Československa. Dnes fungují oba státy vedle sebe a zřejmě lépe, než kdyby zůstaly spolu. Osobně si však myslím, že jsme tehdy měli vstoupit do manželství s někým jiným.“

Zastupitelé tedy nakonec schválili původní návrh, který počítá s prodejem všech akcií.

„Jako město jsme s sebou doposud nechali zametat jak s mokrým hadrem. Přeji tedy vyjednávacímu týmu, aby tentokrát byl úspěšnější,“ řekl Dominik Bečka (Piráti).

Logicky také přišlo na řadu téma, zda nehrozí, že Petr Dědek převede licenci a tedy i extraligový hokej do jiného města.

Zastupitelé jsou však přesvědčeni, že to nehrozí. Argumentovali například tím, že v republice je jen málo hal, které vyhovují extraligovým podmínkám. A že Petr Dědek chce sám stavět v Pardubicích novou halu.

„Navíc pokud by naše jednání bylo vedeno obavou, že hokej z města odejde, tak jsme vydíratelní,“ řekl Slezák.

Podle Františka Brendla i dalších zastupitelů bude klíčové, jaké město vytvoří pro hokej podmínky. A pak zejména to, že pokud by někdo chtěl odstěhovat klub z Hockeytownu, tak přijde o obrovskou a věrnou fanouškovskou základnu.

I o tomto budu by se podle Jana Nadrchala však měla vést další jednání v Petrem Dědkem. „Chápu, že nemít pojistku, že hokej z města neodejde, by byl pro veřejnost problém.“