Projekce v centru Pardubic se prozatím týká prvního a druhého domácího utkání. Dynamo nyní usilovně pracuje na tom, aby klub vyjednal promítání také dalších zápasů.

„Uvědomujeme si, jak moc celé město žije hokejem. Jsme všem našim fanouškům nesmírně vděční a chceme jít jejich neustálé podpoře co nejvíce naproti a tímto způsobem jim finále přiblížit. Víme, že kapacita stadionu není nekonečná a že ne každý se na utkání dostane, proto se snažíme všechny naše příznivce v co největší míře zapojit,“ uvedl marketingový manažer Dynama Marcel Voneš.

Dynamo v úterý i ve středu uspořádá před hlavním vstupem do hokejové arény Fanfest. Více se dočtete ZDE: 

Pardubické hokejisty čeká vrchol sezóny - boj o titul.
Před finále čeká fanoušky festival zábavy. Začne vždy v 15 hodin u arény

Do pořádání akce se aktivně zapojilo i vedení města. “Vnímali jsme vzkazy od spoluobčanů, jestli bude promítání finále i letos. A chtěli jsme jim vyhovět, protože víme, jak velký zájem byl o vstupenky na domácí zápasy. Navíc si všichni ještě pamatujeme finále z roku 2012, kdy na Pernštýnském náměstí sledovaly rozhodující utkání tisícovky Pardubáků,” řekl pardubický primátor Jan Nadrchal.

Na budově radnice budou od dnešního odpoledne na podporu pardubických hokejistů vlát také dvě šály. “Všichni víme, že jsme město sportu, a když se naši hokejisté po 12 letech probojovali do finále, věděli jsme, že je musíme nějak podpořit. Takže když přišla nabídka z hokejového klubu s žádostí o umístění šál na budovu radnice, souhlasili jsme. Věříme, že to udělá radost nejen našim hokejistům, ale také spoluobčanům,” komentovala náměstkyně zodpovědná za kulturu Jiřina Klčová.

Už teď je také jasné, že plná bude také řada hospod a restaurací ve městě, kde si fanoušci ve velkém rezervují místa.

Mohlo by vás zajímat: Pardubičtí řidiči bojují s nervy. Hasiči a sanitky hledají cesty ven z kolon

Zdroj: Čížková Nikola