Čtyřhvězdičkový hotel nabídne celkem 149 pokojů, restauraci, zasedací místnosti, prostor pro konání plesů, ale i pracovní pozice pro místní. O podobě nového hotelu jsme hovořili s ředitelem hotelové divize skupiny Redstone Romanem Vondálem.

Takhle bude Pernerka vypadat
VIZUALIZACE: Galerie Pernerka. Podívejte se už teď dovnitř, jak bude vypadat

Marriott International je gigant v oblasti hotelnictví. Jde o americkou společnost, která je po celém světě provozovatelem či poskytovatelem franšízy hotelových služeb. Jakou bude mít nový hotel v Pardubicích kapacitu a jaké služby bude nabízet?

Na AC Hotels se nám velmi líbí, že se orientuje na zážitky hostů. Nabízí celodenní restauraci a bar. AC Lounge zve hosty i místní obyvatele k vychutnání značkových koktejlů a tapas. Restaurace AC Kitchen nabízí každé ráno snídani inspirovanou středomořskou kuchyní, večer poskytne nabídku À la carte. Hotel bude mít celkem 149 pokojů a nabídne čtyřhvězdičkový standard. Dále bude v hotelu k dispozici fitness a banketové prostory pro pořádání různých společenských, firemních nebo rodinných akcí a večírků. Zároveň bude hostům nabízet služby prádelny.

Co vše hotel nabídne a jaký bude mít přínos pro samotné centrum města se dozvíte v zamčené části článku pro předplatitele Deníku.

Jak hotel zapadne do vybrané lokality? S ohledem na zkušenost z jiných lokalit, vidíte nějaká specifika nebo výzvy v provozování hotelu právě v Pardubicích? Jaké možnosti městu stavba přinese?

Každá budova, kterou naše skupina staví se vždy soustředí na potenciál lokality a na nové funkce, které městu a jejím obyvatelům nabídne. Mají-li města žít a být konkurenceschopná, musí ve svém vývoji růst a nezaostávat. To je obecně úkol dnešních developerů. A právě elegantní hotel, ale i celá čtvrť Pernerky, která využije plochu bývalého brownfieldu lihovaru a rozvine území pro obchod, služby a turismus je ta správná cesta. Naše hotelové služby posunou úroveň o kus dál a nabídnou typ ubytování, který momentálně v Pardubicích chybí. Naše analýzy nás utvrzují v poptávce po vyšším standardu ubytování. Region potřebuje celkově posílit ubytovací kapacity. To je naším cílem.

Potřebují Pardubice tento druh hotelu? Jaké další funkce budova svou přítomností do města přinese?

Reagujeme také na zvýšený zájem po adekvátních prostorách pro konání společenských akcí. A to jak pro rodiny, tak pro firmy. Bude zde prostor pro konání školních plesů nebo firemních večírků. Reprezentační prostory a kvalitní zázemí posílí i byznys ve městě. Strategicky tomu pomáhá i sousední železniční trať a napojení na okolní města. Od Prahy jsou Pardubice vzdálené jen hodinu. Jsou svou polohou ideálním místem pro tranzitní a obchodní cestující. Město má velký potenciál a byla by škoda toho nevyužít.

Ilustrační foto
Tohle jsou základní školy z Pardubicka, jejichž žáci nejlépe zvládají přijímačky

Plánujete spolupráci s místními podniky nebo obchody?

Ano, bez spolupráce s místními dodavateli se neobejdeme. Mluvím o zásobování provozu potravinami, o praní prádla, spolupráci s úklidovými službami a další.

Počítáte s tím, že vzniknou nové pracovní pozice pro Pardubáky?

Samozřejmě. Bez kvalitních zaměstnanců se neobejdeme. V hotelu počítáme se zhruba padesáti pracovními místy na hlavní pracovní poměr od číšníků, kuchařů, pokojských až po výkonné vedení hotelu. Zároveň budeme potřebovat pracovní sílu na krátkodobé výpomoci například při konání banketových akcí. Všechny pozice budou veřejně vypsané a výběrová řízení budou probíhat 6 měsíců před plánovaným otevřením hotelu.

Vizualizace multifunkční arény v Pardubicích
KOMENTÁŘ: O2 Areno, třes se! Nová hala je pro Pardubice velké plus

Na kdy je naplánované otevření?

Otevření hotelu je momentálně plánované na první čtvrtletí 2027.

AC Hotel by Marriott

Za architektonickou koncepcí budovy stojí studio Chapman Taylor. Jejich tým objekt rozčlenil do šesti pater a z hotelové budovy udělal dominantu celé čtvrti. Studio ostatně navrhlo podobu celé Galerie Pernerky. Interiérový design hotelu dostalo na starosti anglické studio Twenty2degrees pod vedením Nicholase Stoupase.

Pardubický hotel se přidá k více než 225 hotelům této značky ve 33 zemích.

Mohlo by vás zajímat: Slavná minulost, smutná současnost. Víme, co bude s ostudami Pardubic

Zdroj: Čížková Nikola