Letošní program na scéně v areálu hradu Kunětická hora nabídne jednu premiéru. Bude jí chystaná novinka v podobě komediální pohádky pro celou rodinu S čerty nejsou žerty. Ještě než na ní dojde, nabídne Východočeské divadlo ověřená divadelní představení Noc na Karlštejně a Pekařova žena. Celý program odstartuje středeční koncert, při kterém zazní hity Beatles.

„Na rondelu hradu Kunětická hora již stojí amfiteátr, který je každoroční předprázdninovou scénou herců Východočeského divadla Pardubice a jejich hostů. Sezónu plenérových představení zde letos zahájí koncert slovenské kapely The Backwards s názvem The Beatles ’66 Tour,“ uvedl mluvčí Východočeského divadla Radek Smetana.

Deštníkové nebe v Pardubicích.
FOTO: Pardubáky překvapilo deštníkové nebe v centru. Je to netradiční pozvánka

V sobotu 25. května bude pak Kunětická hora patřit dětem, které zde pobaví hudební pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký v podání litvínovského Docela velkého divadla. Už od 9.30 hodin budou pro malé návštěvníky připraveny zábavné aktivity, do kterých se budou moci zapojit cestou na hradní vyhlídku.

Prvním letošním titulem pardubického souboru na Kunětické hoře bude oblíbená Noc na Karlštejně s hostujícím Petrem Štěpánkem v roli Karla IV. a Martinou Sikorovou coby jeho ženou Eliškou. Ikonickou hudební komedii podle stejnojmenného filmu Zdeňka Podskalského v tomto magickém prostoru před třemi lety inscenoval režisér Petr Novotný.

Známé hity z pera Karla Svobody a Jiřího Štaidla jako Lásko má, já stůňu, Do věží, Když mám tekutou révu a další se na hradě rozezní pouze třikrát, a to 31. května a 1.–2. června.

Nedělní nebe na Pardubicku.
FOTO: Supercela na Pardubicku. Nejdřív nádhera na nebi, pak děsivá bouře

„Po loňské exteriérové premiéře se pod širé nebe navrátí také komediální muzikál Pekařova žena, s nímž se diváci přenesou do malebné Provence, kde se obyčejní venkované snaží zachránit manželství nového pekaře a nepřijít tak o svůj čerstvý chléb,“ řekl mluvčí.

Pro soubor VČD ho objevil, z anglického originálu přeložil a jeho první uvedení v České republice zprostředkoval režisér Petr Gazdík. Hlavní role stárnoucího pekaře a jeho mladičké ženy, která podlehne kouzlu místního svůdce, ztvárňují Tomáš Lněnička a Eliška Jechová. Se zábavnou inscenací se zde herci již rozloučí, derniéry jsou naplánovány na 6.–8. června.

„Největším hitem na Kunětické hoře se už nyní stala chystaná novinka v podobě komediální pohádky pro celou rodinu S čerty nejsou žerty. Přestože adaptace slavného filmu na motivy pohádek Boženy Němcové se teprve zkouší, všechny její plenérové reprízy jsou již dnes téměř vyprodané,“ dodal Smetana.

Pardubická jedenáctka Viléma, stejně jako loni, za přijatelných 69 korun (běžně v pardubických restauracích kolem 40 korun), deci vína ale už za 60 korun, půllitr perlivé či neperlivé vody za 49 korun. To jen pro úvod. Spoléhat se na to, že se tu i dobře
Pivo za 69, deci vína za 60 a drahé jídlo - to byl letošní Majáles v Pardubicích

V režii Petra Novotného diváci uvidí Štěpána Pospíšila, hostujícího Jiřího Hábu, Petru Janečkovou, Ladislava Špinera a mnohé další. Premiéry se konají o víkendu 22. a 23. června.