První informace o změnách v letním kině padla na posledním zasedání pardubických zastupitelů. „Měla jsem schůzku se zástupci nového spolku, který se bude starat o letní kino. To už bude fungovat bez pana Motyčky,“ uvedla náměstkyně primátora Jiřina Klčová.

Další detaily se pak objevily na facebookovém profilu pardubického letního kina. „Milan Slavíček, majitel autosalónu Hyundai v Dražkovicích aktuálně spojil své jméno s největším tuzemským biografem a společně s přední osobností českého filmu Miloslavem Šmídmajerem se v těchto dnech stal jedním z provozovatelů Pardubického letního kina. A to na pozici místopředsedy zapsaného spolku Hyundai Auto Kino, Audio-visual Agencies Association.“

Před 100 lety byly slavnostně otevřeny dvorce tenisového klubu Lawn Tennis Cercle.
Pardubický LTC slaví sto let. Proslavila ho tenisová juniorka

Svůj konec následně potvrdil také Jan Motyčka, který u promítání pod širým nebem stál od roku 2006, kdy probíhaly projekce v pardubických Tyršových sadech. „Končím. Je to moje osobní rozhodnutí. Pochopil jsem, že jiná cesta není. Chci, aby kino fungovalo dále, a se mnou to prostě už nepůjde,“ uvedl Jan Motyčka pro MF DNES.

Kino promítalo nejdříve v Tyršových sadech. Na tomto místě promítalo kino po dlouhou dobu (v letech 2006 - 2011). V roce 2012 se letní kino muselo přesunout do areálu u pardubického skateparku v městské části Polabiny. Zejména kvůli připravované revitalizaci Tyršových sadů. Protože revitalizace parku nebyla zahájena, vrátilo se po roce letní kino nakrátko zpět do Tyršových sadů (2013 - 2014).

Konec druhé světové války v Evropě si Pardubice připomenou na Zborovském náměstí.
Pardubice si připomenou ukončení druhé světové války a osvobození Československa

V Tyršových sadech začala v roce 2014 rozsáhlá revitalizace a poté už se letní kino do parku nemohlo vrátit. Na další dva roky (2015 - 2016) se letní kino opět přemístilo do lokality v blízkosti skateparku.

V roce 2017 se kino přesunulo opět do sousedství Tyršových sadů, na hliněnou plochu v místě bývalých jatek, kde se v roce 2016 konal olympijský Rio park.

Od roku 2018 letní kino promítá na břehu Labe v blízkosti mostu Pavla Wonky.