Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubice letos podpoří téměř milionem korun letní tábory

Pardubice - O tábory spojené s olympijskou myšlenkou je velký zájem. Volných míst už je jen pár.

29.3.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Město Pardubice podpoří letní dětské tábory dotacemi v celkové výši 550 tisíc korun. O peníze mohou žádat také příměstské tábory pořádané jako součást Olympijského parku Pardubice 2016.

Speciální grant

„Pro ně je díky speciálnímu grantu připraveno k rozdělení 400 tisíc korun. Žádosti je možné podávat od května," informovala náš Deník Pavla Kosíková z tiskového úseku Magistrátu města Pardubic.

„Olympijský park Pardubice bude především pro děti a mládež. Má je motivovat nejen ke sportování, ale také k poznání olympijské tradice. V našem parku si budou moci aktivně vyzkoušet olympijské i neolympijské sporty. Pro poskytnutí finanční dotace z Programu podpory volného času je třeba splnit řadu podmínek. Turnusy příměstských olympijských parků budou muset být pětidenní, z toho minimálně dva dny pořádané v Olympijském parku Pardubice při účasti nejméně 10 dětí ve věku od 5 do 19 let s trvalým bydlištěm na území Pardubického kraje," nastínil základní podmínky náměstek pardubického primátora zodpovědný za školství a sport Jakub Rychtecký.

Dalším kritériem je termín uspořádání tábora, který musí být stanoven mezi 5. a 21. srpnem, tedy v době konání letních olympijských her.

„Žadatel o dotaci musí mít minimálně dvouletou zkušenost s pořádáním letních táborů nebo sportovních soustředění. Bude mít za povinnost zajistit odborný dohled dětí, stravování a pitný režim, zkrátka věci, které jsou běžným standardem," podotkl náměstek primátora.

V tomto speciálním grantu podle něj půjde hradit uznatelné náklady, a to zejména výdaje spojené s dopravou do Olympijského parku Pardubice 2016. „A také hrací karty, díky nimž si budou moci děti aktivně vyzkoušet všechny sporty," upřesnil Jakub Rychtecký s tím, že radnice připraví pro zájemce o pořádání těchto táborů seminář.

Poslední místa

Rodiče již nyní mohou hlásit děti na vypsané Olympijské příměstské tábory, které pořádají domovy dětí a mládeže, jejichž zřizovatelem je přímo město Pardubice.

„O tábory spojené s olympijskou myšlenkou je velký zájem, a to jak v Domově dětí a mládeže Alfa, tak i v Betě. Jsou k dispozici již jen poslední volná místa," poznamenal náměstek primátora.

„V případě dotací na letní tábory je nově v podmínkách například to, aby měl daný tábor alespoň pětiletou tradici nebo byl vyvrcholením dlouhodobé celoroční činnosti a zúčastnilo se ho minimálně 20 dětí ve věku od 5 do 19 let. Dotaci bude možné poté použít pouze pro děti, které mají trvalý pobyt v Pardubicích," nechala se slyšet Renata Petružálková, předsedkyně komise při radě města pro výchovu a vzdělávání.

„Žádosti o granty na příměstské tábory, které budou součástí olympijského parku, a o dotace na letní tábory musí žadatelé doručit osobně nebo poštou, v termínu od 1. do 31. května do 12 hodin, a to na podatelnu radnice na Pernštýnském náměstí," uzavřela Renata Petružálková.

Autor: Tomáš Dvořák

29.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Kolovratník odpovídá čtenářům Deníku online.

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Akce s YouTubery jsou vždy velmi oblíbené.

Lidé se budou moci setkat s předními českými youtubery

Poušť, prapodivná zvířata a nemyté ženy v Holicích

Holice – Fotograficko-filmovou projekci Záhadná Namibie mohou zájemci zhlédnout ve středu od 18 hodin v holickém kulturním domě.

Pardubice berou podvodníci útokem

Pardubice – Podvodníkům se daří unikat. Ale jen někdy. V Pardubicích jsou přesto viděni každý druhý den.

Na závodišti bude síň slávy

Pardubice – Na pardubickém závodišti vznikne Síň slávy Velké pardubické. Její součástí budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti nejznámějšího českého dostihu a promítací prostor pro reprodukci samotných závodů, ale i pro edukativní filmy.

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Pardubice – Cesta českých reprezentantů na mistrovství světa v malém fotbale má zlatou tečku. Češi vyhráli na šampionátu všech sedm utkání a obdrželi pouze tři branky. Ve finále v tuniském Nabeulu zdolali Mexiko 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení