Pátek a sobota budou na louce u pardubického koupaliště Cihelna patřit zábavě. Zde bude centrum pardubického Majálesu. Na třech pódiích se představí špička české ale i slovenské hudební scény. Připravený je také doprovodný program třeba v podobě možnosti se proletět ve vrtulníku. A po oba večery se bude konat afterparty v klubu Trinity.

Tradiční a jeden z největších pardubických festivalů Majáles zahájí letošní sezonu.Tradiční a jeden z největších pardubických festivalů Majáles zahájí letošní sezonu.Zdroj: Deník/Luboš Jeníček

Na Majálesu vystoupí například MIG 21, Jelen, Horkýže Slíže, Monkey Business nebo domácí kapely v čele s Vypsanou fixou a Ready Kirken. Nebude chybět tuzemská dýdžejská špička. Majáles se letos dočká nově zvolené královny a zvoleného krále.

„Královským párem se stali Andrea Vlková a Štěpán Sochor. Oba jsou studenty prvního ročníku Univerzity Pardubice. Andrea je z Fakulty zdravotnických studií a Štěpán reprezentuje Dopravní fakultu Jana Pernera,“ uvádí organizátoři na webových stránkách.

Není jen ve virtuálním světě sociálních sítí, ale i na komerčních televizích.
Pardubický youtuber Stejk si vydělává víc jak prezident. Peníze bude rozdávat

Program Majálesu ale není jen hudební. Pro letošní rok je připravená jedna novinka. Zájemci si mohou dopřát zážitek z letu vrtulníkem MD500 nebo Robinsonem R44. „Poletíte s profesionálními piloty, kteří mají mnohaleté zkušenosti a létali i s armádními bitevními vrtulníky. Cena za let je 1 000 - 1 100 korun za osobu dle zvoleného typu vrtulníku a je možné na místě platit hotově nebo kartou. Lety budou probíhat na louce naproti hlavnímu vstupu akce,“ vzkazují organizátoři.

Dalším novým prvkem bude vystoupení týmu Tanečníci z UPCE, který je složený z prváků z různých fakult Univerzity Pardubice. Tanečníci se svou choreografií Remember the Name vystoupí v sobotu 18. 5. ve 14.55 před pardubickou kapelou Ready Kirken.

Na Aviatické pouti předvede svoje umění maďarský legendární pilot Péter Besenyei.
Na pardubickou Aviatickou pouť přijede zakladatel soutěže letadel mezi pylony

Během festivalu se také zájemci mohou zapsat do registru dárců kostní dřeně.

Přes webový formulář se dají vstupenky na celý festival kupovat do čtvrtka. Jsou rozdělené do několika kategorií a logicky zvýhodňují studenty. Jednodenní vstupenky se pak budou prodávat přímo na místě.

Časový harmonogram jednotlivých vystoupení si lze prohlédnout ZDE.