Pardubice jako hokejové město tak doplní mapu ULLH a stanou se 10. členem ligy, před domácím publikem v Enteria areně odehrají devět zápasů. „Univerzita v minulosti sehrála několik derby s Hradcem Králové, takže tradice hokejového týmu tu je, tímto tu aktivitu posouváme ještě na vyšší úroveň,“ oznámila prorektorka pro vzdělávání a kvalitu Tatiana Molková.

CHTĚJÍ DO PLAY-OFF

Logo nového týmu je tvořeno červeným koněm. Slogan, který zní „Riders UP“, se snaží v angličtině podpořit tým ke vzestupu a zároveň odkazuje na iniciály univerzity. „Jsme nový tým, takže nás čeká spousta práce. Máme tu mnoho kluků, kteří hrají druhou ligu, krajské a juniorské soutěže. V týmu je vidět velké nadšení, velká vášeň a na tom musíme stavět. Nechtěli bychom být jen otloukánci, ale chceme se probojovat do play-off a správně reprezentovat jak pardubický hokej, tak univerzitu,“ přiblížil cíle týmu trenér Martin Šejba.

Na soupisce nového týmu je zatím 25 hráčů, z nichž je 19 studentů univerzity, které v souladu s pravidly ULLH doplňují žáci maturitních ročníků středních škol. Kapitánem týmu je student fakulty ekonomicko-správní Dominik Bureš.

Univerzitní tým je pro studenty šancí, jak skloubit studium se sportem a reprezentovat svou školu. „V 16 nebo 17 letech se to láme a kluci jdou většinou buď studovat, nebo zůstávají u hokeje, nyní můžou studovat a zároveň hrát,“ vysvětlila legenda pardubického hokeje a ambasador nového univerzitního týmu Vladimír Martinec.

Tréninky budou mít hokejisté dvakrát týdně. První zápas odehrají na ledě pražských Engineers, což je celek, ze kterého má tým podle trenéra největší respekt. Na první domácí utkání, ve kterém se kádr střetne s týmem Univerzity Palackého v Olomouci, se mohou fanoušci těšit 5. října.