Konalo se ve středu večer a následovat budou další, protože požadavky lékařů, jdou podle managementu nad rámec kolektivní smlouvy. „Chtějí navýšit příplatky za noc a víkend, vyšší bonifikaci zkrácených úvazků a ještě výraznější benefit zaměstnanců ve formě studijního volna," řekla pro ČTK mluvčí společnosti Kateřina Semrádová.

V areálu pardubické nemocnice se otevřel nový supermoderní pavilon. Centrální urgentní příjem za 2,4 miliardy korun má 11 operačních sálů, 250 lůžek. Jak to však bude s personálem?
Krize v pardubické nemocnici. Výpovědi lékařů pacienty neohrozí, zní od vedení

Podle ní s odboráři společnost komunikuje průběžně a jejich požadavky jsou překvapivé. Nemocnice bude muset nyní spočítat finanční dopad. Vzhledem k tomu, že je uzavřena kolektivní smlouva, která tyto věci řešila, existuje možnost, že nemocnice bude muset kolektivní vyjednávání znovu otevřít. Další termín pro setkání s odbory však zatím stanoven nebyl.

V pardubické nemocnici podalo výpověď najednou 56 lékařů. Pro krajskou nemocnici to znamená třináct procent lékařů. Nastalá situace podle vedení zdravotnickou péči v nemocnici zatím neohrožuje.

Mohlo by vás zajímat: Aktuální stav. Podívejte se, jak pokročily práce na obchvatu Pardubic

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic