Podle úřadu práce zůstává Pardubický kraj zůstává regionem s nejnižším podílem dlouhodobě evidovaných uchazečů o zaměstnání.

Letošní teplé počasí urychlilo zahájení sezónních prací, což se příznivě projevilo zejména v okrese Chrudim, kde podíl nezaměstnaných klesl o 0,4 % . Zájem je stále o technické profese, řemeslníky, řidiče nákladních automobilů. Webové stránky www.jsemvkurzu.cz nabízí stovky rekvalifikací a kurzů dostupných pro každého.

Druhá etapa prací zahrnuje rekonstrukci nádražní haly, východního provozního křídla a západního křídla s bytovým domem.
Začíná oprava pardubického nádraží: nové obchody, toalety i podzemní parkoviště

„Podíl nezaměstnaných osob v rámci Pardubického kraje k 31.03.2024 meziměsíčně klesl o 0,2 procentního bodu na 3,1 %. Jako každý rok se i letos pozitivně projevily začínají sezónní práce třeba ve stavebnictví, zemědělství a těžbě kamene. Podíl nezaměstnaných žen zůstal na 3,4 %, podíl nezaměstnaných mužů klesl na 2,9 %. Meziměsíční pokles nezaměstnaných byl zaznamenán ve všech čtyřech okresech, největší pokles byl v okresech Chrudim - 8,8 % - a Svitavy - 6,2 %,“ uvedl Miroslav Blaťák, zastupující ředitel Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Pardubicích

Lze předpokládat, že v dubnu bude nezaměstnanost dále klesat i s ohledem na klimatické podmínky, které jsou v letošním roce pro sezónní práce mimořádně příznivé. „Největší poptávka na trhu práce v kraji je aktuálně po technických profesí, jako jsou nástrojáři, svářeči nebo obsluhy strojů, po řemeslnících nebo řidičích nákladních automobilů.“ dodal Blaťák.