Správa a údržba silnic Pardubického kraje zahájí v červnu opravy silnic a mostů v bezprostřední blízkosti krajského města. Stavební práce si vyžádají omezení dopravy a řidiči budou muset využívat objízdné trasy. Neprůjezdné tak budou alternativní cesty do Pardubic.

Správa a údržba silnic Pardubického kraje plánuje zahájit opravu Mnětických mostů. Dvojice objektů přes řeku Chrudimku si žádá kompletní rekonstrukci. „Rekonstrukci mostů na silnici z Mnětic směrem do Pardubic si vyžaduje jejich stavebně-technický stav. Předpokládáme, že stavební práce budou ukončeny do konce letošního roku s tím, že předpokládaná cena zakázky činí včetně opravy objízdných tras přibližně 36,5 milionu korun s DPH. Opravy objízdných tras budou hotové ještě před zahájením rekonstrukce mostů,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Mosty a silnice v Mněticích a Ostřešanech čekají opravy. A řidiče objížďky.Mosty a silnice v Mněticích a Ostřešanech čekají opravy. A řidiče objížďky.Zdroj: Pardubický kraj

Pro osobní dopravu bude označená objízdná trasa přes místní komunikace, která povede přes obec Drozdice. Nákladní doprava potom bude využívat silnice vyšší třídy. I tato objížďka bude značená. Autobusy městské dopravy budou jezdit po náhradních trasách.

Komplikace budou také v Ostřešanech

V průběhu měsíce června má podle plánu začít první etapa rekonstrukce silnice III/340 30 v Ostřešanech. „Silničáři opraví část průtahu obcí, samospráva se potom postará o zřízení semaforů na křižovatce, která odděluje dopravu směrem na Pardubice a Chrudim, upraví chodníky a přechody pro chodce, provede rekonstrukci veřejného osvětlení na křižovatkových větvích a osvětlí přechod pro chodce. Předpokládané finanční náklady obce činí 8,7 milionů korun včetně DPH,“ řekl náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy Michal Kortyš.

Mosty a silnice v Mněticích a Ostřešanech čekají opravy. A řidiče objížďky.Mosty a silnice v Mněticích a Ostřešanech čekají opravy. A řidiče objížďky.Zdroj: Pardubický kraj

Rekonstrukce silnice III/340 30 je rozdělena na pět etap z důvodu zajištění dopravní obslužnosti obce. „Letos začne první z nich – a to průtah Ostřešany ve směru od Dražkovic až po obecní úřad a přilehlou křižovatku. Předpokládaná cena této etapy je 18,8 milionu korun včetně DPH,“ uvedl ředitel Správy a údržba silnic Zdeněk Vašák.

Hasiči a sanitky hledají cesty ven z kolon. Ilustrační fotografie
Pardubičtí řidiči bojují s nervy. Hasiči a sanitky hledají cesty ven z kolon

Křižovatka bude v omezeném režimu průjezdná ve směru od Nemošic na Chrudim. V opačném směru bude značená objízdná trasa pro osobní dopravu vedená přes Mikulovice a dále po místních komunikacích. Objížďka pro nákladní dopravu povede po silnicích vyšších tříd.