Nebezpečná jízda osobního auta značky Ford zaujala všímavého muže v neděli kolem poledne nedaleko Ideonu v Pardubicích. Řidička přejížděla chodník, obrubníky i travnatý pás a vracela se zpět na silnici. Na zadních sedadlech auta seděly dvě děti.

Protože měl náhodný svědek obavu o zdraví ženy za volantem, raději zavolal na tísňovou linku 158. „Oznamovatel se za paní vydal a snažil se zjistit, co se stalo, zda nemá zdravotní problém a nechce pomoci. Souhrou našich operačních důstojníků a pána v terénu se podařilo paní zamezit v další jízdě a během chvíle přijela na místo policejní hlídka," popsala mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

Řidička se zpočátku zdála v pořádku, na nic si nestěžovala. Uvedla, že žádný akutní zdravotní problém nemá a odmítla přivolání záchranné služby. Když vystoupila z vozidla, otevřela zadní dveře a tam měla svá dvě nezletilá vnoučata. Po opakovaných dotazech na zdravotní stav následovala klasická kontrola řidiče, včetně provedení dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. V tu chvíli byli všichni přítomní překvapeni, 69letá babička, která vyvezla svá vnoučata plavat do aquacentra, nadýchala 2,64 promile alkoholu.

Pro děti si přijeli rodiče a babička putovala na záchytku na odběry krve. „Žena si vysloužila zahájení úkonů v trestním řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky ve druhém odstavci, neboť je podezření, že ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodila vlivem návykové látky, vykonávala činnost, kterou by mohla ohrozit  život nebo zdraví lidí a způsobit havárii nebo dopravní nehodu. Po všech provedených úkonech byla babička předána svým blízkým," dodala policejní mluvčí Markéta Janovská.