Slavnosti přinesou kromě osvědčených součástí, jakými jsou třeba zmíněný ohňostroj nebo Dny medu, také novinky. Největším lákadlem letos bude zřejmě provazochodecké představení na Pernštýnském náměstí v pátek 6. října od 20 hodin. „Provazochodci z Cirkusu trochu jinak přejdou ve výšce Pernštýnské náměstí. Originální úvod jim v 19 hodin zajistí bubenická show Mlask. Každoročně se snažíme o novinku v rámci programu slavností, věříme, že i ta letošní se bude návštěvníkům akce líbit,“ uvedl náměstek primátora Jakub Rychtecký.

Letos městské slavnosti zaplní více prostoru a budou se odehrávat na více místech, než tomu bývalo v předchozích letech. Bezesporu zajímavým bodem programu bude „přeměna“ cesty vedoucí z Příhrádku k zámku na pardubický Karlův most. Místo ožije v sobotu ve 14 hodin desítkami pouličních umělců – karikaturistů či živých soch.

Cyklisty by mohl zajímat sraz cyklokuriozit na třídě Míru, kde bude v pátek k vidění spousta zajímavých vozítek na bázi velocipédu. Poté přijde na stejném místě na řadu cirkusové představení a koncert kapely Kašpárek na valníku. Hlavní „nálož“ koncertů ale přijde v sobotu, kdy na Pernštýnském náměstí zahrají kapely Vltava, Factorial! Orchestra a též zpěvák Kamil Střihavka se svojí skupinou. Tradičním vrcholem slavností pak bude lampionový průvod zakončený ohňostrojovou šou. Průvod letos vyrazí z Pernštýnského náměstí v sobotu v 18.30 hodin.

(jpr)