Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před ojedinělými silnými bouřkami na Pardubicku platí od středy 19. června od 16:00. „Lokálně se může vyskytnout přívalový déšť se zatopením podchodů, podjezdů, sklepů a níže položených míst a rozvodnění malých toků. Možnost izolovaných škod větrem, zejména v důsledku lámání větví stromů. Nebezpečí mohou představovat i menší kroupy a blesky," varovali meteorologové.

close Meteorologové varují před vysokými teplotami a bouřkami. info Zdroj: Český hydrometeorologický ústav zoom_in Meteorologové varují před vysokými teplotami a bouřkami.

Klidný nebude podle předpovědi počasí ani pátek, teploty místy překročí 31 °C a hlavně hrozí velmi silné bouřky. „Při přechodu studené fronty během pátku a v noci na sobotu očekáváme výskyt silných až velmi silných bouřek, doprovázených přívalovými srážkami, nárazy větru a kroupami," uvedli k páteční situaci meteorologové. Zároveň dodávají, že jde o předběžné varování a lidem doporučují sledovat upřesňované předpovědi počasí.

Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupu z meteorologických radarů v mobilní aplikaci ČHMÚ nebo na webových stránkách www.chmi.cz.