Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubice prodají Izraelcům další pozemky. Ale jen za sál

Pardubice - Zastupitelé schválili dodatek smlouvy s firmou Bohemia sen, která staví na Masarykově náměstí velký palác

19.6.2008 1
SDÍLEJ:

Vizualizace Paláce PardubiceFoto: archiv

Za necelý měsíc vyprší izraelskému investorovi lhůta, do kdy měl získat územní rozhodnutí na další zástavbu Masarykova náměstí. Společnost Bohemia sen, která zde již staví Palác Pardubice, však tuto nutnou podmínku pro další odkup lukrativních pozemků nezíská. Zastupitelé města ale ve středu schválili dodatek smlouvy. Pokud na něj investor přistoupí, o pozemky nepřijde. Cena za pozemky je přitom podstatně vyšší a Bohemia sen musí přistoupit na požadavek vybudování společenského sálu v rámci Paláce Pardubice, k tomu zaručit jeho pětiletý provoz.

Desetkrát více

„Pro další dvě etapy zástavby má investor od města koupit zhruba 10 tisíc metrů čtverečních plochy, přičemž asi 3,5 tisíce metrů zastaví a na ostatní ploše vybuduje veřejná prostranství a zeleň pro všechny obyvatele města. Jsme dohodnuti na celkové ceně 30 milionů korun, což je desetinásobek toho, za co město prodalo pozemky pro první etapu. Jsem přesvědčen, že je to cena velice dobrá,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.
Zastupitelé nakonec dodatek smlouvy schválili.

Ještě předtím ale hlasovali o návrhu Jana Linharta ze Strany zelených, který doporučil smlouvu s Izraelci vypovědět a vypsat rovnou nové výběrové řízení. „Je to nejčistší řešení,“ uvedl Linhart s tím, že dřívější prodej pozemků na Masarykově náměstí byl napadán pro jeho podezřele nízkou cenu a stín možné korupce. Jan Linhart ale pro svůj návrh získal pouze šest hlasů.

Podle Krejčíře je dohoda s firmou Bohemia sen téměř dokončena. Výjimku tvoří podmínky zajištění funkce společenského sálu, který bude mít plochu i s předsálím 1100 metrů čtverečních. Investor má podle představ města zajistit jeho provoz na tři roky, pokud pak zjistí, že je nerentabilní, má jej nabídnout radnici na další dva roky za 100 tisíc korun měsíčního pronájmu. Bohemia sen však navrhuje pouze roční garanci a pak požaduje od města vysoké nájemné.

„Zastupitelé rozhodli o tom, že pokud izraelský investor nepřistoupí na náš návrh dodatku nebo nesplní podmínky dosud platné smlouvy, tedy mimo jiné i nezíská územní rozhodnutí pro původní koncept další etapy do 15. července 2008, město smlouvu o smlouvě budoucí kupní vypoví. Pak bychom museli najít pro zbývající část Masarykova náměstí nového investora,“ dodal Krejčíř.

Autor: Petr Doubrava

Místo události:
19.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Zhruba třetina praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů dnes neotevřela své ordinace na protest proti nedostatku financí a proti zavedení elektronického receptu od příštího ledna. K akci se připojila i asi šestina lékáren.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Obsah kapes zadrženého dealera.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Naši prvňáci ze Základní školy Dříteč

Pardubice - Každou středu pravidelně zveřejňujeme prvňáky z pardubického regionu.

Hasiči po nehodě chytali stovky litrů nafty

Ostřetín - Dopravní nehoda v Ostřetíně ohrožovala životní prostředí. Z nádrže nákladního vozu tekla nafta do potoka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení