Vše se odehrálo v domě, kde bývala dříve pošta. „Ani nevíme, kdy a proč po nás někdo střílel,“ svěřila se reportérovi Deníku vyděšená pracovnice firmy vyrábějící 3D přírodní obrazy Zuzana Kvisová. „Snad to bylo ve chvíli, kdy tu nikdo nebyl, ale fakt nevíme, asi v neděli večer. Mohlo nás to ale také trefit, kdybychom tu byly,“ dodala.

Pardubická policie potvrdila, že případ vyšetřuje. „Policisté případ evidují od včerejšího (úterý pozn. red.) dne a zjišťují jeho veškeré okolnosti. V současné době zjištěné informace nenasvědčují tomu, že by mělo jít o podezření ze spáchání trestného činu,“ uvedla mluvčí pardubické policie Andrea Muzikantová.

„Pojďte se podívat, už to tady prověřovali policajti. Není to moc vtipný, i když se naštěstí nic nestalo,“ ukázala na prostřelené okno šéfka firmy Zuzana Štěpánková s tím, že netuší, proč by jejich výroba mohla někomu vadit. Pronájem prostor získala na internetu. „Máme showroom v Machoňově pasáži, sem jsme přesunuli výrobu, nikomu vadit nemůžeme,“ doplnila Štěpánková.

„Byly jsme z toho všechny vyděšené. Mohly jsme tam taky stát, je to síla,“ podotkla Zuzana Kvisová. „Nejdřív jsme si toho nevšimly, byla jen poničená žaluzie, pak jsme ale našly ocelovou kuličku. Poté jsme zavolaly policii, přišli dva pánové. Ti řekli, že se to už stalo jinde. Mluvili o nějaké benzínové stanici. Řádí tady nejspíš nějaký blázen, který střílí, kam se mu zlíbí,“ konstatovala pracovnice firmy.

Tento fakt ale rozporuje policie s tím, že podle informací, které mají kriminalisté k dispozici, se jedná o ojedinělý případ nahodilé střelby.

„Bylo to nejspíš v neděli v noci, tak to snad nebyl cílený útok, tady se nesvítilo. Ale ten projektil nebyl malý, prostě je to síla,“ uzavřela pracovnice firmy Zuzana Kvisová.