Ulice Pardubic budou pro bruslaře připraveny od 18 hodin, kdy je také start jízdy. „Zahájení i cíl projížďky je tradičně na parkovišti u ČEZ Areny. Dohled nad bezpečnou jízdou budou mít i nyní strážníci pardubické městské policie,“ řekl našemu Deníku organizátor akce Pardubice na bruslích a vedoucí odboru kanceláře magistrátu Michal Zitko.

Délka: 10 kilometrů

Peloton bruslařů vyjede na trasu dlouhou zhruba 10 kilometrů. „Pojedeme od ČEZ Areny na Sukovu třídu, Masarykovo náměstí, třídu Míru, pak kolem divadla ulicí Jahnova a ulicemi Štrossova a Dašická. Dále se pojede přes rychlodráhu směrem k nádraží, podél obchodního domu OBI, ulicí Kpt. Bartoše, Bělehradská a Hradecká. Za Wonkovým mostem se pak Sukovkou dostaneme zpět na parkoviště k areně,“ popsal nám trasu Michal Zitko.

Přijďte v modrém

„Na dnešní bruslení přijďte v modrém,” zve bruslaře spolupořadatel akce Tomáš Hůlovec z pražské sportovní agentury. „Dorazí žongléři a tanečníci na bruslích, bruslařům rozdáme dárečky od našich sponzorů. Budeme také dbát na pitný režim všech účastníků akce, pro které máme připravené lahvičky s vodou,” láká na dnešní projížďku Tomáš Hůlovec.