Stavbu kruhového objezdu u Spojila má Ředitelství silnic a dálnic rozdělenou do čtyř etap a práce potrvají do konce srpna.Mapa ukazuje místo, kterého se stavba křižovatky bezprostředně dotkne.Mapa ukazuje místo, kterého se stavba křižovatky bezprostředně dotkne.Zdroj: MMP

„Po celou dobu výstavby bude doprava vedena kyvadlově – přes den pracovníky stavby, mimo pracovní dobu – světelnou signalizací. Stávající cyklostezka vedoucí podél I/36 bude uzavřena, vybudována bude provizorní cesta pro cyklisty a pěší. I pro autobusovou zastávku ve Spojile je značena náhradní obchozí trasa,“ zní informace na facebookovém profilu Pardubic.

Prezident Petr Pavel i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický si na pardubickém letišti vyzkoušeli letecký simulátor.
Prezident Pavel v Pardubicích zachránil letadlo i jeho pasažéry. Na simulátoru

Předpokládané dokončení nové okružní křižovatky je v plánu na konci letošního srpna.

O komplikacích probíhala už v úterý během dne diskuze na sociálních sítích a někteří se obávají i problémů na okolních komunikacích.

Poškození chtěli své finanční prostředky zhodnotit investováním do kryptoměn.
Dva muži z Pardubicka přišli o 2,5 milionu korun. Chtěli investovat do kryptoměn

„A teď všichni hurá na Černou a Kunětice, kde se to bude ucpávat taky,“ uvedl například uživatel Jakub Hřib v komentáři pod příspěvkem města.